Menu

Headset Acer Windows Mixed Reality s pohybovými ovladači dorazil na náš trh

01.11.2017 14:12 | Milan Loucký + Přidat komentář
Headset Acer Windows Mixed Reality s pohybovými ovladači dorazil na náš trh

Headset Acer Windows Mixed Reality s pohybovými ovladači dorazil na náš trh | foto: CHIP

Nové headsety Acer Windows Mixed Reality jsou už k dispozici se dvěma bezdrátovými pohybovými ovladači a hned po vybalení z krabice se spárují počítači připravenými na Windows Mixed Reality.

Headset Acer Windows Mixed Reality uživatelům umožňuje interakci se softwarem pomocí gest, pohledu a hlasu, a současně umožňuje používat tradiční vstupy, jako je myš, klávesnice a ovladače. Přiložené pohybové ovladače Acer využívají bezdrátovou technologii Bluetooth, takže hráči mohou reagovat na digitální objekty ve smíšené realitě a komunikovat s nimi. Jsou vybaveny tlačítkem Windows 10, touchpadem, tlačítkem pro úchop a konstelačními světly, které slouží především k synchronizaci headsetu s ovladači ve virtuálním prostoru. Díky inside-out sledování se kamera nachází na headsetu, takže není zapotřebí vrtat díry do zdi nebo nastavovat jiný hardware. Jakmile se headset připojí k počítači připravenému na Windows Mixed Reality, nainstaluje potřebný software a umožní tak uživateli vychutnat si smíšenou realitu téměř kdekoli. Sledování polohy 6DoF (šest stupňů svobody) zahrnuje pohyby směrem dopředu/dozadu, nahoru/dolů, doleva/doprava, vybočování, zatáčení a kolébání. Headset je dodáván se čtyři metry dlouhým kabelem, který umožňuje široký rozsah pohybu a připojuje se k počítači prostřednictvím rozhraní HDMI 2.0, zatímco se přes rozhraní USB 3.0 stahují data.

Headset Acer Windows Mixed Reality váží pouhých 608 g. Jednoduché nastavení čelenky zajišťuje perfektní uchycení, které je dvojité s polstrovaným materiálem odolným vůči opotřebení pro maximální pohodlí a trvanlivost. Dvojice předních závěsných 2,89" LCD displejů s vysokým rozlišením 2880x1440 px poskytuje široký 95° výhled. Rychlá obnovovací frekvence až 90 Hz pak přináší jasné a realistické snímky pro fantastický zážitek ze smíšené reality.

Obsah je k dispozici ve Windows Store. Tato knihovna se neustále rozšiřuje díky neomezeným možnostem pro vývojáře obsahu, aby se zlepšil způsob, jakým lidé komunikují, tvoří a objevují. Acer také nabízí širokou škálu certifikovaných notebooků a stolních počítačů Windows Mixed Reality Ultra, a to včetně Acer Nitro 5.

Cena a dostupnost

Headsety Acer Windows Mixed Reality AH101 jsou k dispozici v modré barvě za cenu 11 990 Kč/ 459 €. Dodávají se se dvěma bezdrátovými pohybovými ovladači.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení