Menu

Hesla v otevřeném textu

14.01.2011 16:18 | Redakce Chip + Přidat komentář
Hesla v otevřeném textu

Hesla v otevřeném textu | foto: CHIP

U finančního softwaru by člověk předpokládal, že jeho výrobci budou klást zvláštní důraz na zabezpečení. Jak se ale ukázalo, ne vždy je tomu tak...

Například u společnosti PayPal, dceřiné firmy eBay, tomu tak není: viaForensics, bezpečnostní společnost z USA, objevila v aplikaci pro iPhone od PayPal bezpečnostní mezeru, která útočníkům prostřednictvím útoku „man in the middle“ umožňuje dostat se k uživatelskému jménu a heslu majitele mobilu.
Aby se data dala načíst, musí se oběť ve veřejné WLAN připojit přes aplikaci v iPhonu k PayPal. Normálně pak telefon zkontroluje certifikát webové stránky a spojení dovolí. U PayPal aplikace se však každá webová stránka, tedy i zmanipulovaná hackerská stránka, může vydávat za stránku PayPal. Údaje o účtu pak aplikace v otevřeném textu pošle domněle pravé stránce PayPal. Záplata byla podle firmy PayPal předána Applu a v době vyjití tohoto čísla Chipu by už měla být k dispozici uživatelům.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení