Menu

Hi-Res reprosoustavy Polk Audio Signature

03.04.2017 21:34 | Milan Loucký + Přidat komentář
Hi-Res reprosoustavy Polk Audio Signature

Hi-Res reprosoustavy Polk Audio Signature | foto: CHIP

Soubor sloupových, centrálních a regálových reproduktorů Polk Audio Signature kombinuje bezkonkurenční cenu a technologie systémů Polk Audio Monitor, RtiA a LSiM.

Jako první produkt firemního portfolia se tato řada vyznačuje certifikací Hi-Res, které navíc sekundují exkluzivní bassreflexová technologie Power Port a design splňující nároky moderních interiérů. Nová řada se skládá ze sloupových reprosoustav S60, S55 a S50, z centrů S35 a S30, a regálových reprosoustav S20, S15 a S10.

Polk Audio Infinity S55

Polk Audio Infinity S55

Nové reprosoustavy používají ozvučnice z MDF v designu černěného ořechového dřeva. Výsledkem je výrazný a stylový vzhled. Sloupové, regálové i centrální reprosoustavy – to vše jsou komponenty, které mají na svědomí pohlcující zážitek z domácího kina, a to především díky vyváženému a preciznímu zvukovému podání. Zástupci společnosti Polk Audio využili při vývoji řady Signature patentovanou technologii s označením „Dynamic Balance Technology Driver Design“, která jim umožnila provést elektroakustickou a mechanickou analýzu každého reproduktoru a na základě výsledků použít ty nejvhodnější materiály i geometrii, a vyhnout se tak jevům, které snižují výkon měničů. Díky této technologii se podařilo soustavy Signature vybavit reproduktory a tweetery s až extrémně přesným zvukovým podáním. Kromě toho v sobě nové modely integrují také populární technologii Power Port – speciálně řešený bassreflex pro hladké proudění vzduchu z reprosoustavy do poslechového prostoru, který eliminuje turbulence a tím pádem i zkreslení, díky čemuž je dosaženo výraznějšího a muzikálnějšího podání basových složek signálu.

Zvuk, který vás zvedne ze židle

Při zachování všech prvků, které milují fanoušci klasických systémů Polk Audio, sloupová reprosoustava a zároveň vlajková loď řady Signature – model S60 – nabízí celou řadu funkcí, které z ní v dané cenové hladině dělají jeden z nejlépe znějících poslechových systémů. Tato certifikovaná reprosoustava se vyznačuje 1palcovými výškovými reproduktory s frekvenčním rozsahem sahajícím až k hranici 40 kHz. Zakřivené tvary ozvučnic a konstrukce reproduktorů pomáhají rozšířit i nízkofrekvenční odezvu, snižují rezonance a podporují lepší rozptyl frekvencí středového pásma, které přispívá k vynikající čitelnosti zpěvu a hudebních nástrojů. Model S60 využívá tři 6,5palcové propylenové membrány vyztužené slídou, masivní konstrukci magnetů a středící membrány z vláken Conex. Všechny tyto prvky přispívají k vysoké účinnosti reproduktorů, čistému podání basů, k lepší linearitě, nízkému zkreslení a výraznější odolnosti. Sloupové reprosoustavy Signature Series se vyznačují patentovaným systémem Power Port.

Nabídku sloupových reprosoustav řady Signature tvoří také modely S55 a S50. Oba dva nabízejí úchvatný poslech, jako vlajková loď S60 s tím, že model S55 se vyznačuje dvěma 6,5palcovými středovými reproduktory a S55 dvěma 5,25palcovými měniči. Všechny reprosoustavy pracují výborně dokonce i s méně výkonnými zesilovači či receivery.

To samé platí i pro situace, kdy je bude uživatel chtít propojit s nejnovějšími digitálními procesory, nebo naopak se svým vintage vybavením – v obou případech se dočká prostorného, jasného a realistického zvukového podání. Mezi dalšími vlastnostmi těchto sloupových reprosoustav naleznete speciální patentované dvoupásmové (S60 a S55) a třípásmové (S50) výhybky umožňující živější zvuk, super-tenké magnetické mřížky s „nulovou difrakcí“, a také pozlacený konektor s pěti způsoby zapojení. Dobře vyhlížející ozvučnice těchto reprosoustav se mohou pochlubit silnou, pevnou a akusticky inertní MDF konstrukcí.

Krystalicky čisté středy

Centrální reprosoustavy Polk Audio S35 a S30 jsou vhodným a nenápadným řešením pro domácí kina a při sledování filmů a poslechu hudby zajišťují uživateli čistý a plný zvuk. Tenká konstrukce – v případě modelu S35 dokonce s výškou pouhé pouze čtyři palce – dělá z těchto reprosoustav perfektní doplněk většiny štíhlých televizorů. Oba dva modely se vyznačují jedním jednopalcovým výškovým reproduktorem pro čisté podání vysokých frekvencí a šesti třípalcovými slídou vyztuženými membránami (model S35) a dvěma 5,25palcovými reproduktory (model S30). Tak jako ostatní modely Polk Audio – i tyto centrální reprosoustavy pracují s technologií Dual Power Port, která má na svědomí větší rozsah v basovém pásmu a zvýšení basové odezvy až o 3 dB (v porovnání s tradičním bassreflexem).

Podobně jako sloupové reprosoustavy vykazují modely S35 a S30 vysokou citlivost a účinnou funkčnost se všemi receivery. Oba dva typy rovněž mají super-tenké magnetické mřížky s „nulovou difrakcí“ a pozlacený konektor s pěti způsoby zapojení. Kromě výše uvedených vlastností je vhodné uvést, že model S35 lze použít v pozici levého, centrálního nebo pravého reproduktoru. Díky otvorům na zadní stěně je možné jej umístit na zeď v horizontální i ve vertikální poloze.

Velký regálový zvuk

Regálové reprosoustavy S20 a S15 přicházejí se záměrem zprostředkovat posluchači každý detail zvukové stopy u filmu či hudebního díla. Jedná se o reproduktory, které jsou ideálním článkem surroundových soustav domácích kin v konfiguracích 5.1, 7.1 a 9.1 a vyznačují se jedním jednopalcovým výškovým reproduktorem a slídou vyztuženými polypropylenovými membránami ve velikostech 6,5 palce (model S20) a 5,25 palce (S15). Technologie Power Port pro autentické podání basů, precizně vyladěné spojení reproduktorů a tweeterů, dvoupásmové výhybky a snadný způsob zavěšení na stěnu – to vše činí z regálových reprosoustav Signature ideální komponent výkonného domácího kina, ale i monitor vhodný pro samostatné použití.

Rozsáhlý surround

S10 jsou skvělým doplňkem pro jakýkoliv vícekanálový systém domácího kina. Tyto kompaktní surroundové reproduktory se vyznačují jedním jednopalcovým tweeterem a jedním čtyřpalcovým reproduktorem. Také surroundové modely S10 disponují technologií Power Port pro zvýšenou odezvu v basovém pásmu, dvoupásmovou výhybkou a vzhledovým vyladěním k podlahovým a regálovým reprosoustavám řady Signature. Díky připraveným montážním otvorům je možné tyto reproduktory snadno umístit i na zeď.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení