Menu

Hibernace a místo na disku

21.02.2018 14:50 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Hibernace a místo na disku

Hibernace a místo na disku | foto: CHIP

Především majitelé přenosných počítačů s malým SSD diskem bojují neustále s nedostatkem prostoru. 

Na disku si pak možná všimnou souboru hiberfil.sys, umístěného v rootu, který zabírá poměrně dost místa. Jde o soubor, do kterého si operační systém ukládá obsah paměti při přechodu zařízení do hibernace. Tento soubor můžete smazat, ale až poté, co ukončíte možnost hibernování počítače. To můžete provést několika způsoby.

hibernace-nahled

Nastavení hibernace najdete v Nastavení – ve Windows 10 pod »Nastavení | Systém | Napájení a režim spánku | Další nastavení napájení«. Zde vyberte »Nastavení tlačítka napájení | Změnit nastavení, která nejsou momentálně k dispozici«. V části »Nastavení vypnutí« odškrtněte políčko »Hibernovat«. Vypnout hibernaci můžete jako správce i prostřednictvím příkazového řádku a příkazu »powercfg -h off«. Pokud nastavení změníte, systém Windows sám soubor hiberfil.sys smaže. Nebudete pak ale moct využít funkci »Fast Startup« pro rychlejší spouštění počítače.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení