Menu

Hledejte chyby a létejte zadarmo

17.05.2015 13:02 | Karel Kovar + Přidat komentář
Hledejte chyby a létejte zadarmo

Hledejte chyby a létejte zadarmo | foto: CHIP

Program odměn za hledání zranitelností už není jen výsadou softwarových firem. United Airlines nabízí za nalezené zranitelnosti bonusové míle do svého programu.

Stále více firem si začíná uvědomovat problematiku bezpečnosti a díky tomu i narůstá počet společností, které nalezené chyby odměňují. United Airlines se stal první leteckou společností, která nabízí program odměn, ale místo klasických peněz nabízí míle ve svém programu: 1 000 000 mil za nalezení chyby umožňující vzdálené spuštění kódu, 250 000 mile za zranitelnost střední závažnosti (obcházení autentizace atd,), a 50 000 mil za například odhalení zranitelnosti pro cross-site scripting. Jediným problémem je, že žádost od odměnu mohou podat pouze členové MileagePlus programu, takže lovci chyb se před odesláním nálezu budou muset stát členy.
Firma ale upozorňuje, že do této oblasti nespadá testování a hledání chyb v letadlech společnosti nebo leteckých systémech – tato činnost naopak povede k vyloučení z programu odměn a hrozí zde riziko dalších právních kroků…

Podrobnější informace najdete přímo na webu společnosti United Airlines: http://www.united.com/…gbounty.aspx.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení