Menu

Hodinky jako pro Jamese Bonda

26.02.2014 10:34 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Hodinky jako pro Jamese Bonda

Hodinky jako pro Jamese Bonda | foto: CHIP

Obchod s elektronickými součástkami gme.cz zařadil do nabídky speciální hodinky Texas Instruments EZ 430.

S programovatelnými hodinkami můžete ovládat všemožná čidla, takže si s jejich pomocí otevřete třeba dveře, nebo rozsvítíte světlo. Paměť lze využít k ukládání dat z okolí. Díky integrovaným senzorům navíc můžete zaznamenávat například změny teploty a tlaku nebo jakýchkoliv jiných měřitelných veličin z externího zařízení.

programovatelne-hodinky-nahled

Hlavním vybavením programovatelných hodinek je totiž univerzální přijímač, a zároveň i vysílač, 433 MHz, který lze využít pro libovolnou komunikaci po zkonstruování druhého zařízení.

V podstatě jde o vývojovou sadu na bázi mikroprocesoru CC430F6137 v designu hodinek. Základní předinstalovaná aplikace využívá všechny integrované senzory hodinek (jako tříosý akcelerometr, tlakoměr, D/A převodník, RTC obvod či teploměr) k převedení jejich funkce.

Šikovní jedinci si mohou hodinky demontovat a přeprogramovat na vlastní aplikaci. Hodinky totiž mají EZ 430 USB rozhraní pro programování. Využití hodinek je plně v rukách majitele a jeho konstrukčních a programovacích schopnostech.

Na www.gme.cz je zakoupíte za 2289 korun včetně DPH. V ceně je zahrnutý i komunikátor s PC.

Zdroj: TZ gme.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení