Menu

HP Elite x3: phablet, stolní počítač i notebook

29.02.2016 10:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
HP Elite x3: phablet, stolní počítač i notebook

HP Elite x3: phablet, stolní počítač i notebook | foto: CHIP

Společnost HP představila zajímavé zařízení HP Elite x3 s Windows 10 Mobile, které kombinuje možnosti phabletu, notebooku a stolního počítače do jediného přístroje. Konečně zajímavé využití funkce Continuum.

Firma HP se vrací do segmentu chytrých telefonů a na výstavě MWC v Barceloně představila zajímavý produkty nazvaný HP Elite x3. Ten je založený na operačním systému Windows 10 Mobile a můžete ho využít několika způsoby. V první řadě funguje jako výkonný smartphone, nebo spíše tablet s AMOLED displejem o úhlopříčce 5,96“ a rozlišením 2560 x 1400 bodů.

Tento smartphone pak můžete vložit do volitelného příslušenství Mobile Extender (což je v podstatě „vykuchaný“ přenosný počítač) a stane se z něj notebook. Využijí se přitom všechny funkce smartphonu kromě displeje. Uživatel pak má k dispozici větší displej a plnohodnotnou klávesnici pro produktivnější práci.

hp-elite-x3-obr3-1-680x394-nahled

Dále je možné smartphone Elite x3 vložit do dokovací stanice HP Desk Dock (obsahuje DisplayPort, dva porty USB-A a USB-C a ethernet) a připojit ho k monitoru, klávesnici a myši a použít v podstatě jako stolní počítač. Díky funkci Continuum ve Windows 10 jsou umožněny plynulé přechody mezi režimy telefonu a stolního počítače. Uživatelé mohou Elite x3 propojit s jeho ekosystémem příslušenství, takže dosáhnou produktivity desktopu a notebooku při současném zachování mobility na cestách, typické pro výkonný phablet. Elite x3 také využívá biometriku k odemykání zařízení a přidává tak další vrstvu zabezpečení pro podnikové zákazníky.

Smartphone Elite x3 je založen na rychlém procesoru Snapdragon 820 (4 jádra, frekvence 2,15 GHz), má 4 GB operační paměti a 64GB flash paměť, kterou lze rozšířit prostřednictvím microSD karty. Váží 196 g a rychle se nabíjí (akumulátor má kapacitu 4150 mAh) díky technologii Qualcomm Quick Charge 3.0. Příslušenství HP Mobile Extender vytváří uživatelskou zkušenost notebooku díky displeji s úhlopříčkou 12,5 palce a téměř neexistujícím rámečkem. Váží zhruba 1 kg. Na příslušenství Mobile Extender nejsou z důvodu zvýšení zabezpečení uložena žádná data a všechny aplikace, hesla a soubory jsou spravovány a uloženy přímo v zařízení Elite x3. Zařízení Elite x3 dovoluje uživatelům pracovat s jejich oblíbenými aplikacemi prostřednictvím vizualizace HP Workspace. Podporována je řada x86 aplikací.

Zařízení HP Elite x3 by mělo být k dostání v letních měsících. Cena ještě nebyla zveřejněna. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení