Menu

HP představilo nové firemní mobilní počítače

16.02.2015 12:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
HP představilo nové firemní mobilní počítače

HP představilo nové firemní mobilní počítače | foto: CHIP

HP představilo osm nových mobilních přístrojů do firemního prostředí. Uvedena byla rovněž nová kolekce počítačového příslušenství.

hp-elite-x2-1011-nahled

HP Elite x2 1011

Všechny novinky – tablety a hybridní počítače s operačním systémem Microsoft Windows, i tablety s operačním systémem Google Android – jsou vybaveny vestavěnými bezpečnostními funkcemi. Mezi novinky patří:

 • Tablety HP Pro Slate 8 a HP Pro Slate 12 založené na operačním systému Android. Rychlou odezvu systému zajišťují procesory Qualcomm Snapdragon řady 800, o zobrazení obsahu se stará 8", resp. 12" displej s poměrem stran 4:3. Tělo tabletů je tenké necelých 8 mm a důraz na mobilitu umocňuje i baterie s výdrží po celý pracovní den. Oba tablety podporují příslušenství připojené prostřednictvím konektoru HP Zero Force. Model Pro Slate 8 je navíc jedním z prvních mobilních zařízení, používajících dosud nejodolnější krycí sklo Gorilla Glass 4 společnosti Corning.
 • Součástí balení obou tabletů je HP Duet Pen. Toto pero je součástí příslušenství HP Blended Reality Ecosystem, navrženého ke zvýšení produktivity zaměstnanců a snadnému sdílení dokumentů.
 • Hybridní počítač HP Elite x2 1011 G1 s 11,6" displejem, založený na operačním systému Windows 8 Pro. Nabízí dva provozní režimy – tablet a notebook specifikace ultrabook, i zvýšenou odolnost vyhovující armádním standardům. Nechybí ani příslušenství, jako např. možnost bezdrátového dokování WiGig, vyvinutého ve spolupráci s Intelem, kryt s lehkou cestovní klávesnicí či volitelné pero Wacom.
 • Tablet HP Pro Tablet 408 G1 je cenově dostupný mobilní přístroj s 9mm tloušťkou, 8" displejem a operačním systémem Windows 8 Pro. Jeho hardwarovými parametry jsou procesory Intel Atom, až 64 GB úložné kapacity, port micro-HDMI a 8MPx fotoaparát s bleskem. Stejně jako u předchozích modelů lze využít mobilní příslušenství.
 • Tablet HP ElitePad 1000 G2 Healthcare byl navržen především pro používání ve zdravotnických zařízeních. Odolné a lehké zařízení obsahuje antibakteriální povrchovou úpravu, lze jej snadno čistit a splňuje specifikaci IP 54. Díky 2D čtečce čárového kódu dokáže ověřit identitu zdravotnického personálu a pacientů, či snadno pracovat např. s databází léků.
 • Tablet HP ElitePad 1000 G2 Rugged je nástroj zejména pro terénní pracovníky. Splňuje certifikaci IP 65, která požaduje odolnost proti vodě a prachu, a vyhověl rovněž testování v rámci armádního standardu MIL-STD 810. Snadný přístup k informacím zajistí 2D čtečka čárového kódu. Na jedno nabití dokáže tablet pracovat až 20 hodin.
 • Typicky do školských zařízení byly navrženy tablety HP Pro Tablet 10 EE s Windows a HP Pro Slate 10 EE s Androidem. Oba jsou založeny na procesorech Intel Atom a mají vodě i prachu odolnou konstrukci splňující certifikaci IP-52. Obsahují mj. také šachtu pro volitelný stylus či možnost využívat klávesnici.

hp-pro-slate-12-nahled

Ceny a dostupnost

 • HP Pro Slate 8 je již v prodeji za doporučenou cenu od 14 490 Kč
 • HP Pro Slate 12 je již v prodeji za doporučenou cenu od 17 490 Kč
 • HP Elite x2 1011 G1 je již v prodeji za doporučenou cenu od 36 690 Kč
 • HP Pro Tablet 408 G1 je již v prodeji za doporučenou cenu od 10 490 Kč
 • HP Pro Slate 10 EE je již v prodeji za doporučenou cenu od 8 890 Kč
 • HP Pro Tablet 10 EE je již v prodeji za doporučenou cenu od 10 790 Kč
 • HP ElitePad 1000 G2 v edici Healthcare Tablet, Rugged Tablet a HP Retail Case budou k dispozici na zakázku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení