Menu

HP představuje 7" tablet se systémem Android

25.02.2013 11:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
HP představuje 7" tablet se systémem Android

HP představuje 7" tablet se systémem Android | foto: CHIP

Společnost HP, která se původně snažila prosadit vlastní systém WebOS a tablet Touchpad přechází na platformu Android. Představila totiž nový 7“ tablet HP Slate7 s OS Android Jelly Bean. Cena by měla začínat na částce 169 eur.

 

HP Slate7 má 7ʺ displej a váží 368 g (pro porovnání Kindle Fire HD má 390 g a Google Nexus 7 335 g). Jeho tělo, které tým vývojářů vybarvil kombinací černé barvy s šedým nebo červeným odstínem na zádech, je vyrobeno z nerezové oceli. HP Slate7 je také prvním tabletem na trhu, nabízejícím technologii Beats Audio pro přehrávání zvuku.

 

Srdce tabletu tvoří dvoujádrový procesor ARM Dual Core Cortex-A9 s frekvencí 1,6 GHz. Podpora bezdrátových sítí umožňuje uživatelům přístup k e-mailu, internetu a dalším aplikacím a kontrastní HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) displej nabízí podle výrobce široké pozorovací úhly. Součástí výbavy tabletu je 3Mpix fotoaparát na jeho zadní straně a VGA fotoaparát na přední straně.

Uživatelé modelu HP Slate7 mohou využívat aplikaci HP ePrint pro vzdálený tisk. Pro přenos souborů je připraven port microUSB. Tablet obsahuje balík různorodých aplikací od HP  - od her až po nástroje pro zvýšení pracovní produktivity a uživatelského komfortu.

Tablet spadá do produktového portfolia nové obchodní jednotky HP Global Mobility Business Unit, založené v září 2012 při příchodu Alberta Torrese. Tento manažer přešel do HP ze společnosti Nokia, kde zastával funkci výkonného viceprezidenta a dohlížel na vývoj produkty a platformy MeeGo.

Poznámka redakce: Cena tabletu se zdá velmi konkurenceschopná a provedení podle tiskové zprávy a obrázků vypadá moc dobře. HP se tedy třeba podaří dohonit náskok dalších firem z oboru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení