Menu

Hry v plné palbě

17.03.2017 21:31 | Milan Loucký + Přidat komentář
Hry v plné palbě

Hry v plné palbě | foto: CHIP

Herní monitory jsou vrcholem nabídky všech jejich výrobců. I když nabídka monitorů na trhu je poměrně široká, těch s nejvyšším rozlišením zatím mnoho není. Málokdy se rovněž podaří skloubit vysoké rozlišení 4K a kvalitní obraz s velkou úhlopříčkou, rychlost zobrazování a rychlou odezvu. Společnosti AOC se to u novinky Agon AG271UG, zdá se, povedlo.

AOC Agon AG271UG

Monitor disponuje rozlišením 4K UHD 3840 × 2160 bodů a rychlostí zobrazování 60 snímků za sekundu.

Aktuální nabídku společností Acer, Asus, Eizo nebo ViewSonic teď rozšiřuje zajímavý model 4K monitoru řady Agon od AOC. AG271UG má 27palcový (68,6cm) 4K IPS panel a jeho vestavěný modul Nvidia G-Sync umožní plynulou podívanou s rychlou herní odezvou bez rušení v podobě sekajícího se nebo opožděného obrazu. Silný výkon monitoru doplňuje ergonomický stojan AOC Ergo Dial nabízející široké možnosti nastavení a originální technologie Flicker-Free snižující únavu očí během dlouhého hraní.

Plynulý 4K obraz

Moderní grafické karty a herní konzole jsou již schopné zvládnout grafiku v rozlišení 4K UHD (3840 × 2160 bodů) s rychlostí 60 snímků za vteřinu. Stejně tak se i herní vývojáři zaměřují na tvorbu krásného, detailního 4K obrazu. Agon AG271UG tomu vychází vstříc díky své velké úhlopříčce a poměru stran 16:9. Technologie IPS zvládá prvotřídní barvy s velkými pozorovacími úhly (až 178°). Modul G-Sync synchronizuje obnovovací frekvenci s GPU kompatibilní grafické karty Nvidia a produkuje plynulou hru s báječnou 4K grafikou bez otravného vyrušování v podobě skákajícího nebo zpožděného obrazu.

Za zmínku stojí ještě funkce Low Blue Light, která snižuje vyzařování očím škodlivého modrého světla. Funkce Shadow Control zase projasní i velmi tmavá místa, aniž by to mělo vliv na zbytek obrazovky. Monitor má také šikovný pohyblivý držáček, kam si mohou hráči odložit sluchátka během přestávek, nebo držadlo pro snadný transport. Vyloženě fajnšmekrovskou vychytávkou je pak měřítko na noze monitoru, které usnadňuje nastavení výškové polohy zobrazovacího panelu nad stolní deskou.

Agon AG271UG od AOC bude k dispozici od dubna za 21 600 Kč. Na trhu bude konkurovat asi především modelům 4K herních monitorů Predator od Aceru, s nimiž má srovnatelné parametry i cenu. Nabízí se také modely XG od výrobce ViewSonic. Pokud zvažujete koupi herního monitoru, rozhodně navštivte naší rubriku Testlab, kde najdete žebříček nejlepších modelů založený na našich aktuálních testech.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení