Menu

Huawei: i přes absenci služeb Google má HarmonyOS už značný počet uživatelů

12.07.2021 08:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei: i přes absenci služeb Google má HarmonyOS už značný počet uživatelů

Huawei: i přes absenci služeb Google má HarmonyOS už značný počet uživatelů | foto: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Společnost Huawei vyvinula operační systém HarmonyOS jako náhradu za Android v důsledku obchodních omezení, uvalených vládou USA. Jak dokazují aktuální čísla, operační systém má už značný počet uživatelů.

Společnost Huawei nyní oficiálně oznámila, že počet uživatelů systému HarmonyOS 2.0 dosáhl 30 milionů (Huaweiupdate.com, "Breaking: HarmonyOS 2.0 users have reached 30 million"). Společnost Huawei představila nový systém HarmonyOS 2.0 na začátku června 2021 a informovala, že na nejnovější operační systém lze aktualizovat téměř všechny smartphony výrobce.

A jeho počet instalací den ode dne roste. Zrovna minulý týden jste si mohli na Huaweicentral.com v příspěvku "HarmonyOS 2 exceeds 25 million upgrades in 1 month, added 7 million users in last 15 days" přečíst, že po pouhém jednom měsíci byl HarmonyOS 2.0 nainstalován na 25 milionů zařízení. Nyní je tu další milník, přibylo dalších 5 milionů instalací.

Necelý týden po vydání překročil počet uživatelů, kteří upgradovali na systém HarmonyOS 2.0, hranici 10 milionů. Po více než měsíci po uvedení dne 2. června už má nový systém od Huawei přibližně 30 milionů instalací.

Huawei: jaké jsou plány výrobce s HarmonyOS

huaweisuccess

Na operačním systému HarmonyOS už běží mnoho aktuálních modelů. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Už dříve zástupci společnosti Huawei uvedli, že letos bude systémem HarmonyOS 2.0 vybaveno nejméně 300 milionů zařízení. Z nich by mělo být 200 milionů přímo od Huawei, a dalších 100 milionů od jejích partnerů.

Huawei si pro letošní rok stanovila také další velký cíl: do konce roku 2021 chce instalovat systém HarmonyOS 2.0 do téměř všech svých zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení