Menu

Huawei Matebook Pro: první notebook s 3K FullVIew displejem

26.02.2018 08:38 | Milan Loucký + Přidat komentář
Huawei Matebook Pro: první notebook s 3K FullVIew displejem

Huawei Matebook Pro: první notebook s 3K FullVIew displejem | foto: CHIP

Huawei MateBook X Pro je první notebook na světě s Huawei FullView 3K FullView displejem. Jedná se o jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu mezi lehkými notebooky a je vybaven audio systémem Dolby Atmos Sound System.

Jedná se o první notebook na světě s Huawei FullView displejem. 13,9palcová 3K obrazovka s desetibodovou dotykovou vrstvou má rozlišení 3000 x 2000 pixelů s poměrem stran 3:2. Stylový kovový design byl zpracován za pomocí diamantového broušení a speciální povrchové úpravy pískování. Ultra tenké tělo má tloušťku pouhých 14,6 mm a hmotnost 1,33 kg.

Huawei MateBook X Pro je vybaven osmou generací procesoru Intel Core i7/i5 a grafickou kartou Nvidia GeForce MX150 se 2 GB GDDR5. Jedná se tak o jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu mezi lehkými notebooky. Co se týká zvuku, zařízení disponuje systémem Dolby Atmos Sound System a na míru vyrobenými reproduktory. Vysokokapacitní 57,4Wh baterie a energeticky úsporné zpracování notebooku poskytuje až 12 hodin přehrávání videa, 14 hodin běžné práce nebo 15 hodin brouzdání na internetu.

Aby byl Huawei MateBook Pro X pro uživatele co nejintuitivnější a nejpřívětivější, zapracoval do něj výrobce několik technologií ze svých špičkových smartphonů. Například super rychlou čtečku otisku prstů integrovanou v tlačítku napájení, která uživatelům umožní přistup na plochu Windows za necelých osm sekund z vypnutého stavu nebo za necelých sedm sekund z hibernace.

Kamera je decentně zapuštěna do klávesnice. Uživatel ji musí před použitím stlačením otevřít, což poskytuje jistotu naprostého soukromí a bezpečnosti. Víceúčelový adaptér podporuje rychlé nabíjení a je vybaven USB-C. Huawei Share díky vyvinutí vysokorychlostního protokolu umožňuje rychle a bezpečně přesunovat fotografie a soubory mezi PC a smartphonem bez problémů spojených s USB kompatibilitou. Rychlost přenosu prostřednictvím Wi-Fi dosahuje až 20 Mb/s, což je zhruba 100krát rychlejší než přenos přes Bluetooth.

Huawei MateBook X Pro byl představen ve dvou barevných variantách: šedé (Space Gray) a stříbrné (Mystic Silver). Dostupnost ani předpokládaná cena pro český trh zatím nejsou stanoveny.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení