Menu

Huawei na MWC 2019 představil router 5G

01.03.2019 12:31 | Milan Loucký + Přidat komentář
Huawei na MWC 2019 představil router 5G

Huawei na MWC 2019 představil router 5G | foto: CHIP

Zařízení 5G CPE Pro nabízí vysokorychlostní širokopásmové připojení a inteligentní funkce Dual-Link.

Tento první 5G router je navržen tak, aby poskytoval silnější připojení jak mezi uživateli, tak i připojenými zařízeními. S využitím nového čipsetu Balong 5000 slouží router jako průlom v rozvoji a dostupnosti 5G éry.

5G CPE Pro využívá Balong 5000, první multimodální čipovou 5G sadu na světě. Výkon čipsetu umožňuje routeru jako prvnímu zařízení využít komerční duální použití 4G i 5G sítí. To znamená, že pokud síla 5G signálu nebude dostatečná, router bude schopen využít připojení ke 4G. Nabízí také zpětnou kompatibilitu i se sítěmi 2G a 3G. Díky nové technologii Wi-FI 6 dokáže router vyvinout rychlost stahování až 4,6 GB/s v pásmu 6 GHz a až 6,5 GB/s ve spektru vysokofrekvenčního pásma mmWave.

Díky vysoké rychlosti a nízké latenci si tak spotřebitelé budou moct užívat ultra HD videa s rozlišením 8K nebo streamování i těch graficky nejnáročnějších VR her bez sebemenších problémů.

5G CPE jako první 5G router nabízí aplikaci Huawei HiLink, inteligentní platformu, která umožňuje routeru připojit se k jakékoliv síti jediným kliknutím a nabízí řešení pro propojení a spolupráci mezi všemi typy inteligentních zařízení. Díky kompatibilitě s protokolem WPS již není nutné zadávat heslo při připojení se na Wi-Fi. Celý proces je tak uživatelsky mnohem příjemnější.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení