Menu

Huawei opouští své plány a výrazně se stahuje z evropského trhu

29.11.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Huawei opouští své plány a výrazně se stahuje z evropského trhu

Huawei opouští své plány a výrazně se stahuje z evropského trhu | foto: Dmitry Rodionov/Unsplash

Jeden z největších celosvětových výrobců smartphonů se pravděpodobně z větší části stáhne z evropského trhu. Jaké jsou příčiny toho drastického kroku čínského výrobce?

Podle informací amerického magazínu Politico se po zákazu prodeje svých zařízení na americkém trhu Huawei nyní rozhodl výrazně omezit své podnikání i v Evropě. Dopad amerického embarga je na čínskou firmu příliš silný. Společnost nyní pohřbívá své ambice stát se globálním lídrem na komunikačním trhu a chce se více soustředit na trh v Číně.

Podle serveru Politico se Huawei chce v Evropě zaměřit především na Maďarsko, Německo a Španělsko. Tedy na poslední země, které jsou ještě ochotné spolupracovat. Často se ale objevují obavy o bezpečnost.

Evropa se ale doposud nedokázala sjednotit a odhodlat k úplnému zákazu výrobků Huawei. Nyní takovému kroku předchází sám čínský výrobce a z regionu Evropy své obchodní aktivity stáhne. A její zástupci s postřehnutelně podrážděným tónem prohlašují: "Potřebám Západu jsme naslouchali a jeho trhu vycházeli vstříc. To už ale neplatí. Nikdo nás neposlouchá", sdělil jeden ze zaměstnanců Huawei, pracující v Evropě.

Smartphony i další zařízení: zákaz dovozu do USA

huaweinova5g

Čínská společnost Huawei, která je obřím výrobcem smartphonů a technologií 5G, se z velké části stahuje z evropského trhu. | Zdroj: Zana Latif/Unsplash

Americká vláda už dříve zakázala prodej a dovoz komunikačních zařízení čínského výrobce chytrých telefonů Huawei a dodavatele síťových zařízení ZTE.

Americký telekomunikační regulátor FCC v pátek oznámil, že firmy představují nepřijatelné riziko pro národní bezpečnost. "Na základě našeho nařízení nelze žádné nové produkty od společností Huawei a ZTE do prodeje schválit," napsal na Twitteru komisař FCC, Brendan Carr. Je zde také možnost stávající povolení, která jsou ještě platná, zrušit.

Nyní se Huawei rozhodla zrušit svou kancelář v Bruselu, která svého času tvořila klíčové centrum pro podporu podnikání v Evropě a lobbování proti evropským omezením, a plně ji začlenit do evropského vedení. A své sídlo přesunula do Düsseldorfu.

Zdroj: Politico

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení