Menu

Hudební videa na YouTube: Google varuje před porušováním autorských práv

09.12.2014 12:17 | Josef Mika + Přidat komentář
Hudební videa na YouTube: Google varuje před porušováním autorských práv

Hudební videa na YouTube: Google varuje před porušováním autorských práv | foto: CHIP

Google nově varuje uživatele své video platformy YouTube, pokud v případě hudebního doprovodu jejich videa může docházet k porušování autorských práv. Nová služba uživatele upozorní již před nahráním, kterou hudbu by v jejich videoklipu raději neměli používat.

Přispěvatelé budou informováni o důsledcích používání hudby chráněné autorským právem. Ještě před samotným nahráním videoklipu je možné prohledat YouTube zvukovou knihovnu a pro vybranou hudbu si vyhledal a zjistit podmínky jejího použití. YouTube používá k detekci hudební systém, který rozpozná hudbu a ukáže, zda dané video obsahuje chráněnou hudbu. Vlastníci práv a hudebníci si mohou vybrat, co se s jejich hudbou stane: buď bude zvuková stopa videa blokována, nebo se ve videu zobrazí reklama. Doposud před vlastním uploadem videa nikdo přesně nevěděl, co se vlastně s videem stane.

YouTube: Knihovna volně dostupné hudby
Ve zvukové knihovně YouTube se zobrazují omezení použití písní. Jsou-li tyto chráněny autorským právem, zobrazí se také opatření přijatá nositeli autorského práva. Pokud si zvolili, že by se měla zobrazovat reklama, není možné vlastní video zpeněžit. Služba udává také lokality, v nichž může být video zobrazeno. YouTube nabízí také sbírku bezplatné hudby – při využití skladeb z této sbírky je zpeněžení videa stále možné. Podobným způsobem jsou volně k dispozici i zvukové efekty.

youtube1-nahled

YouTube: Zvuková knihovna nyní ukazuje důsledky využití autorsky chráněné hudby.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení