Menu

Hybridní G-SYNC monitor

12.12.2014 12:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Hybridní G-SYNC monitor

Hybridní G-SYNC monitor | foto: CHIP

Společnost BenQ uvedla na trh 24“ herní monitor XL2420G. Jako první nabízí možnost přepínání mezi klasickým módem a režimem s technologií G-SYNC. Nechybí ani technologie pro ochranu zraku a další speciální herní funkce. 

benq-xl2420g-nahled

Monitor BenQ XL2420G s rozlišením 1920×1080 pixelů je osazen TN panelem s nízkou odezvou 1 ms, svítivostí 350 cd/m2 a kontrastem 1000:1. Ke zdrojovému zařízení se připojuje pomocí rozhraní DVI, HDMI či Display Port. Jeho součástí je též USB Hub se třemi porty.

Použitá technologie G-SYNC synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s grafickou kartou tak, že se hotový snímek zobrazí okamžitě po jeho výpočtu. Tím dochází k omezení trhání a záseků obrazu, ke kterým mohlo docházet při hraní rychlých akčních her. Kvalitní obraz bez rozmazání je v případě této novinky dále podpořen i BenQ technologií Ultra Low Motion Blur.

Hybridní provedení dává také možnost přepnutí monitoru do klasického BenQ režimu. Ten disponuje standardními funkcemi a technologiemi, které nejsou v rámci G-SYNC podporovány. Jedná se například o S-Switch a software Display Pilot pro snadnou orientaci v nastavení monitoru, Game Mode Loader, Smart Scaling či Gaming Refresh Rate Optimization Management s podporou obnovovací frekvence až 144 Hz.

BenQ XL2420G se prodává za 16 490 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení