Menu

Identifikujte problémy, které brání spuštění počítače pomocí aplikace

12.12.2020 09:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Identifikujte problémy, které brání spuštění počítače pomocí aplikace

Identifikujte problémy, které brání spuštění počítače pomocí aplikace | foto: Lenovo PC Diagnostics/Lenovo

Vybrané modely řady Lenovo ThinkStation a ThinkPad vydávají v případě problémů typická pípnutí systému BIOS/UEFI, ale hlásí se také pomocí světelného signálu nebo přehrávají melodii. Váš smartphone pomocí aplikace pozná, co se pípíním a blikáním snaží počítač naznačit.

Chcete-li zjistit, co přesně brání spuštění počítače, můžete k tomu využít aplikaci Lenovo PC Diagnostics, která je zdarma ke stažení pro operační systémy Android a iOS. Najdete ji v příslušném obchodě s aplikacemi.

Chcete-li analyzovat osobní počítače ThinkStation, přidržte fotoaparát smartphonu na světelném senzoru a klepněte na »Acquire «. U notebooků ThinkPad nasměrujte mikrofon smartphonu na jeden z reproduktorů a klepněte na »Acquire«. Melodii si můžete nechat přehrávat tak často, jak potřebujete, a to stisknutím klávesy [Fn]. Pokud aplikace správně detekuje světelný signál nebo melodii, vypíše velmi podrobný popis chyby, pokyny k jejímu odstranění a také informace o zařízení a záruce.

screenshot-20201123-145608-lenovo-pc-diagnostics-nahled

Zdroj: screenshot z aplikace Lenovo PC Diagnostics

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení