Menu

Integrujte čas pořízení fotografie do jejího názvu

19.02.2017 14:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Integrujte čas pořízení fotografie do jejího názvu

Integrujte čas pořízení fotografie do jejího názvu | foto: CHIP

Přidat datum a čas pořízení fotografie do jejího názvu často pomůže při třídění většího množství snímků. 

Program nazvaný Namexif (najdete ho na digicamsoft.com) to pohodlně zvládne a je volně dostupný. Program si stáhněte, nainstalujte a potvrďte licenční ujednání. Následně se otevře okno programu, kde máte možnost vytvořit seznam fotografií, které chcete přejmenovat, a to buď tak, že přes příkaz »Add Files« přidáte jednotlivé soubory, nebo přes »Add Dir« přidáte složku, ve které jsou fotografie umístěny. Celý seznam pak může případně smazat kliknutím na »Clear List«, jednotlivé soubory však bohužel ze seznamu odstranit nemůžete.

Až budete mít seznam hotový, klikněte na »Next«. Získáte tak možnost upravit formát nového názvu souboru. Název souboru může podle vašich preferencí obsahovat rok jejího vytvoření (YYYY), měsíc (MM), den (DD), hodinu (hh), minutu (mm) a sekundu (ss). Můžete také určit, zda se má v názvu objevit původní název souboru, nebo zda má mít náhodné jméno. Zajímavá je i funkce »Shift Time«, která změní původní čas pořízení snímku o zadanou hodnotu. Může se vám totiž stát, že si třeba na fotoaparátu nepřeřídíte čas na jiné časové pásmo a pak se čas pořízení fotografie neshoduje se skutečným časem jejího pořízení. Potom už stačí kliknout na »Next«, a fotografie se přejmenují. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení