Menu

Intel In-Vehicle Solutions - Intel do auta

30.05.2014 14:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Intel In-Vehicle Solutions  - Intel do auta

Intel In-Vehicle Solutions - Intel do auta | foto: CHIP

Intel představil nové produkty, investice a výzkumné projekty pro automobily s datovým připojením a pro automatické řízení. Chce přispět k vývoji automobilů, které se dokážou řídit samy.

3169-crestview-automotive-9755-nahled

Firma Intel oznámila dostupnost celé rodiny hardwarových a softwarových produktů, které nesou souhrnné označení Intel In-Vehicle Solutions. Rovněž Intel oznámil další investice a realizaci technologického výzkumu zaměřeného na informatiku, asistenční služby i samostatné ovládání automobilů.

Divize Internet věcí společnosti Intel vykázala v prvním čtvrtletí roku zisk 482 miliony amerických dolarů, což je o 32 procent více než v uplynulém roce, přičemž hlavním faktorem tohoto růstu byla poptávka po informačně-zábavních systémech pro automobily IVI).

Rodina hardwarových a softwarových produktů Intel In-Vehicle Solutions byla navržena tak, aby výrobci automobilů a jejich dodavatelé mohli rychleji a snadněji přicházet s novými modely řešení uživatelského komfortu a zároveň aby bylo možné snížit náklady na vývoj těchto řešení. Rodina produktů zahrnuje škálu výpočetních modulů, integrovaný softwarový balík operačního systému a middlewaru a vývojové sady.

Výzkum společnosti Intel se zaměřuje na to, jakým způsobem umožní technologie novou uživatelskou zkušenost, kdy vozy dokáží „poznat” s vého uživatele, přizpůsobit se, ulehčit od řízení a pomoci dostat se do cíle bezpečněji a efektivněji.  Nový výzkumný projekt nazvaný Personal Vehicle Experience si klade za cíl identifikovat klady a zápory současné automobilové zkušenosti.

V roce 2012 založil Intel zvláštní fond Intel Capital Connected Car Fund o objemu 100 milionů amerických dolarů. Jeho cílem je urychlit přechod automobilového průmyslu k hladké konektivitě mezi vozem a spotřební elektronikou a zároveň podpořit nové technologie, které nakonec povedou k vývoji aut, jež se dokáží řídit sama. Poslední investice učiněná prostřednictvím tohoto fondu je směřována do společnosti ZMP, jež vyvíjí platformu pro autonomní řízení a vozy propojené s čidly, radary a kamerami, které sehrají klíčovou úlohu v budoucnosti automobilismu.

Další investice do automobilového průmyslu ze strany fondu Intel Capital zahrnují společnosti CloudMade, jež se zabývá agregací dat a cloudovou konektivitou nezbytnou pro budoucí informativně-zábavní řešení; Mocana, jež nabízí zabezpečení IVI platformy mobilní ochranou aplikací a společnost Tobii Technology, která aplikuje technologii perceptuálních výpočtů na automobilové asistenční funkce.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení