Menu

Intel představil novou PC platformu

05.08.2015 16:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Intel představil novou PC platformu

Intel představil novou PC platformu | foto: CHIP

Intel na veletrhu Gamescom představil novou PC desktopovou platformu pro herní nadšence. Zatím jsou k dispozici dva odemčené procesory Core i5 a i7 šesté generace vhodné pro přetaktování. Chystá i odemčený „K“ model pro notebooky.

Stolní PC zůstává platformou číslo jedna pro počítačové hry z hlediska objemu, příjmů i růstové perspektivy a Intel tedy bere tento segment vážně. Veletrh Gamescom se stal příležitostí pro představení nově dostupných odemčených procesorů pro stolní počítače Intel Core i7-6700K a Intel Core i5-6600K, stejně jako čipové sady Intel Z170. Tyto produkty představují základ šesté generace rodiny procesorů Intel Core a chipsetu Intel 100 Series, které budou představeny v průběhu roku.

Nové produkty jsou zacíleny zejména na hráče a přetaktovávače. Na veletrhu jsou vystaveny a Intel zároveň uspořádal soutěž v úpravách, kde je možné vidět, co všechno s platformou desktopu dokážou kreativní jedinci. Vůbec poprvé teď mainstreamový desktop nabízí kompletní podporu pro DDR4 paměť, vrací se plnohodnotný bace-clock pro ladění CPU a platformy nabízejí základní frekvenci až 4.0 GHz a čtyři jádra.

Pozadu nezůstali ani partneři společnosti Intel, kteří představili systémy postavené na nové platformě. Asrock, Asus, EVGA, Gigabyte a MSI nabídly funkčně bohaté základní desky zaměřené speciálně na herní segment a kompletní systémy pak ukázaly firmy jako Alienware, Acer, ALTERNATE, Asus, HP, SCAN, Tones a další.

Na veletrhu byly též představeny další technologie, například nový Thunderbolt 3 a nejnovější SSD disky Intel Solid-State Drives nabízející další nárůst výkonu. Intel zde na Gamescomu představil model s kapacitou 800 GB z řady Intel SSD 750. Intel rovněž zveřejnil plány nabídnout odemknutý „K“ model procesoru Intel Core šesté generace pro notebooky. Půjde o vůbec první odemčený „K“ model pro přenosné počítače.

Intel Core i7-6700K a Intel Core i5-6600K jsou dostupné již nyní za doporučenou velkoobchodní cenu 350 a 243 dolarů. Podrobnosti najdete zde.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení