Menu

Intel uvedl konfigurovatelný Atom E600C

25.11.2010 12:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel uvedl konfigurovatelný Atom E600C

Intel uvedl konfigurovatelný Atom E600C | foto: CHIP

Intel uvedl na trh šestici procesorů řady Atom, které mají zjednodušit vývoj různých produktů s originálním designem. Intel oznámil, že na trh uvede vůbec první konfigurovatelnou řadu procesorů Intel Atom E600C, která bude postavena na bázi procesoru Intel Atom E600 (dříve pracovně nazývaného Tunnel Creek) společně s obvodem FPGA Altera.

Nový procesor Intel Atom nabídne vývojářům větší flexibilitu, takže budou moci urychlit tvorbu a uvádění nových produktů. Projektové změny je nyní díky této novince možné řešit bez komplikovaných hardwarových změn, což povede k nižším nákladům na vývoj. Díky integraci dvou prvků v jeden celek nabízí nový procesor úsporu místa na základní desce, jednodušší výrobu a jednotnou podporu.

Řada procesorů Intel Atom E600C je postavena na architektuře Intel a výrobcům originálního zařízení nabízí možnosti integrovat do svých produktů škálu standardních i uživatelsky definovaných I/O rozhraní, například vysokorychlostní konektivitu, různá paměťová rozhraní a urychlovače, které budou reagovat na vyvíjející se potřeby trhu s integrovanými systémy.

Řada procesorů Intel E600C se dodává s rozšířenou sedmiletou výrobní podporou, přičemž dále je možné volit mezi komerční a průmyslovou teplotou. Díky tomu jsou nové procesory ideální pro takové segmenty, jako jsou například průmyslové stroje, přenosná lékařská zařízení, komunikace, oblečení, optické systémy, zařízení pro protokoly přenosu hlasu přes internet, vysoce výkonné programovatelné logické řadiče nebo integrované počítače.

Prototypy desek s procesory Atom E600C už uvedla na trh společnost Kontron, jejich plná výroba se rozjede ve druhém čtvrtletí roku 2011. Procesory Intel Atom E665CT, E645CT, E665C a E645C, dříve označované „Stellarton“, budou k dispozici během příštích šedesáti dní. Modely E625CT a E625C budou uvedeny na trh v prvním kvartálu roku 2011. Ceny se pohybují od 61 do 106 dolarů při 1000 odebraných kusů.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení