Menu

Intel Xeon D: první SoC z řady Xeon

11.03.2015 16:34 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Intel Xeon D: první SoC z řady Xeon

Intel Xeon D: první SoC z řady Xeon | foto: CHIP

První rodina 14nm procesorů Xeon nabízí podle Intelu funkčnost na úrovni serverů v energeticky úsporném SoC optimalizovaném pro cloud, telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb a webhostery.

5082-xeon-d-processor-package-holding-nahled

Společnost Intel dnes představila vůbec první SoC (systém na čipu – System on Chip) z řady Intel Xeon  – produktovou rodinu Intel Xeon D. Je vyráběn nejnovější 14nm technologií a kombinuje výkon procesorů Intel Xeon s malými rozměry a úsporným provozem SoC řešení.

Intel má zatím v nabídce dva procesory nové řady a to čtyřjádrový Xeon D-1520 za 199 USD a osmijádrový Xeon D-1540 za 581 USD. V jednom balení je integrováno vlastní CPU s dvěma 10Gb ethernet porty a vstupně výstupními porty PCIe, USB a SATA. Spotřeba SoC je jen 20 W a maximální kapacita paměti je 128 GB.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení