Menu

Inveo kupuje 34 % ve společnosti RiverBit

03.04.2018 22:24 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Inveo kupuje 34 % ve společnosti RiverBit

Inveo kupuje 34 % ve společnosti RiverBit | foto: CHIP

E-commerce akcelerátor Inveo si připisuje další významnou akvizici - nabídne automatické plánování zásob i cenové politiky

Firma získala 34 % podíl ve společnosti RiverBit, která zajišťuje automatickou předpověď poptávky a na základě toho optimalizuje firemní procesy vč. marketingu, logistiky, zásobování, skladového hospodářství a dalších odvětví. Inveo díky této akvizici doplnilo svou budovanou e‑commerce omnichannel strukturu o komplexní řešení umožňující obchodníkům efektivní plánování zásob, dostupnosti zboží i cenové politiky.

Po loňské akvizici logistického startupu DoDo rozšiřuje Inveo své portfolio o RiverBit, technologický integrátor, specializující se na optimalizaci firemních procesů. Na základě využití moderních technologií dokáže RiverBit předpovědět poptávku, a díky tomu zvýšit dostupnost zboží, eliminovat odpisy skladových zásob, umožnit přesnější a efektivnější plánování i cenovou politiku. Předpověď zohledňuje sezonní trendy, počasí, geografii, roční období i probíhající marketingové akce a na základě práce s BIG data a daty ze skladových systémů pak přináší přesnou analýzu výhledu poptávky.

Řešení vychází z napojení na stávající systémy retailových zákazníků a je vždy uzpůsobeno na míru obchodníkovi a distributorovi nebo výrobní firmě. Na základě předpovědi poptávky je systém schopen definovat optimalizaci v jednotlivých článcích řetězce, kterými jsou např. prodejny, distribuce nebo výroba. Řešení automaticky navrhuje kdy, co a kolik zboží koupit, za jakou cenu prodávat, v jakém počtu skladovat a jak optimálně distribuovat. Ucelený pohled na celý dodavatelský řetězec tak umožňuje optimalizaci a automatizaci firem. 

 

„Díky plánování poptávky dokážeme ovlivňovat celou řadu proměnných. Ať už se jedná o využití lidských zdrojů, optimalizaci cash-flow nebo třeba cenotvorbu a práci s marží. To vše se díky správnému nastavení může pozitivně promítnout do obchodních výsledků,“ dodává Michal Menšík, CEO e‑commerce akcelerátoru Inveo.

RiverBit byl založen v roce 2012 a působí v České republice, Slovensku a Polsku. Souhrnný roční obrat automaticky generovaných objednávek u zákazníků je aktuálně více jak 2 miliardy eur. Mezi RiverBit zákazníky patří distribuční firmy i společnosti z oblasti retailu jako Dr. Max, PetCenter, PRO-DOMA nebo ViaPharma. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení