Menu
CHIP Speedtest

iPhone 11: na podzim a s novým názvem

15.08.2019 07:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 11: na podzim a s novým názvem

Novou generaci svých chytrých telefonů Apple představí v září. Vše  nasvědčuje tomu, že iPhone 11/XI by mohly dostat nové jméno. Budou uvedeny tři modely, nové funkce a rozšíření.

Přestože uvedení na trh je otázkou podzimu, na internet už o chystané novince uniká mnoho informací. Podle serveru 9to5mac by nás měly čekat hned tři nové modely osazené čipem Apple A13, interně označovaným kódem Cebu.

Podobně jako u produktové řady v minulém roce budou plánované tři modely v různých cenových kategoriích. Z hlediska velikosti displeje nás pak čekají známé formáty XR, XS a XS Max.

iphone-11-mockups

Nové iPhony 11 budou na zadní části těla vybaveny třemi kamerami.

Nový vibrační motorek uvnitř telefonu (Taptic Engine) bude zprostředkovávat hmatovou zpětnou vazbu. Displeje dvou dražších modelů budou osazeny technologií OLED, nástupce modelu XR dostane opět LCD Liquid Retina. Modely nahrazující řadu XS budou na zadní části těla vybaveny třemi kamerami schopnými snímat širokoúhlý formát. Nově bude k dispozici funkce Smart Frame, která zachytí obraz kolem viditelné rámované části na displeji. Uživatel tak může po pořízení fotografie provést ještě dodatečné korekce, změnu perspektivy a oříznutí. Úpravy by se tak měly velmi zjednodušit. Vyšší datové zatížení by ale vznikat nemělo. Data zachycená nad rámec viditelného formátu budou uchována pouze po omezenou dobu. Poté se z důvodu ochrany osobních údajů automaticky vymažou.
Přední kamera také dostane upgrade, nově s podporou "slow motion" funkce snímající obraz frekvencí 120 snímků/sec.

iPhone 11: Loučí se Apple s označováním římskými čísly?

Doposud bylo jen málo informací o nových názvech zařízení, to ale změnil Twitter. V krátkém příspěvku uživatel "CoinX" předpokládá, že podobně jako v označování iPodu bude i v případě iPhonu Apple používat označení "Pro". Možná se tedy v budoucnu nástupce modelu iPhone XS Max bude označovat jednoduše iPhone 11 Pro. Obecně se zdá, že v budoucí generaci chytrých telefonů Apple zjednoduší názvy XR, XS a XS Max a nahradí je iPhone 11R, iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Už loni způsobil uživatel "CoinX" rozruch, když správně předpověděl označení současných modelů iPhonů. Ovšem kdo se za uvedeným nickem skrývá stále není jasné.

iPhone 11 a iPhone 11 Max: pořádný kus skla

Formáty displejů se pravděpodobně nebudou lišit od stávajících modelů XS a XS Max. iPhone 11 by tedy měl mít úhlopříčku 5,8" a iPhone Max 6,5". Zadní strana bude z jednoho kusu skla, který bude krýt i osazené kamery.

Apple pracuje také na nástupci modelu iPhone XR

Podle informací Wall Street Journalu pracuje Apple také na nástupci iPhonu XR, nejlevnějšího modelu představeného loni. Ten by měl být i nadále osazen 6,1" LCD displejem se zpočátku kritizovaným relativně nízkým rozlišením 1792 x 828 px.

Zadní strana se však bude od svého předchůdce lišit. Nově by měla obsahovat trojnásobnou kameru s duálním optickým zoomem s čtvercovým uspořádáním podobně jako u dražších modelů. iPhone 11 R by neměl mít zadní stranu ze skla, ale bude k dispozici v šesti různých barvách. Rozměry zůstanou stejné.

Od roku 2020 plánuje Apple zcela opustit LCD technologii a používat pouze OLED displeje.

Konečně rychlejší nabíjení

iPhone 11 by měl být také vybaven výkonnější baterií, poskytující energii až o 25 % delší provoz. Na japonském blogu o Apple se autor MacOtakara zmínil i o možnosti rychlejšího nabíjení. Snad tedy nastane konec skromným 5W zdrojům, který přes USB-A nabíjel iPhone XS téměř tři a půl hodiny.

iphone11-interface

Stále bez USB-C: Apple bude iPhony 11 stále osazovat rozhraním Lightning. Zdroj: OnLeaks x CashKaro.com

Apple by měl v budoucnu jako součást balení přidávat 18W nabíječku spolu s USB-C kabelem. Přestože nové iPhony si i nadále zachovaní rozhraní Lightning, bude je alespoň možné nabíjet rychleji (po půlhodině alespoň na 50 %). Doposud je nutné si za nabíjení přes USB-C připlatit (zdroj a redukce USB-C na Lightning).

Co se týče ceny nových iPhonů, levnější než modely XS vysoce pravděpodobně nebudou. Naopak lze očekávat její opětovné navýšení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení