Menu
CHIP Speedtest

iPhone 12: bude Apple poprvé skoupý na bezplatné doplňky?

28.05.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 12: bude Apple poprvé skoupý na bezplatné doplňky?

iPhone 12: bude Apple poprvé skoupý na bezplatné doplňky? | foto: archiv CHIP.cz

Doposud byly telefony iPhone vždy dodávány s příslušenstvím, a to především se sluchátky, které patří ke standardní výbavě uživatelů milujících hudbu. Podle nových informací by ale Apple mohl být u iPhonu 12 šetřivý a sluchátka ze základního balení odstranit.

Po celá léta se smartphony na trhu objevovaly s alespoň dvěma doplňky: nabíjecím kabelem a sluchátky, které lze použít přímo se zařízením. Doposud to platilo i pro iPhone, i když v krabici zpravidla byla přiložena pouze kabelová sluchátka a ne AirPods. V roce 2020 se ale může Apple vydat jiným směrem.

Analytik Ming-Chi Kuo je přesvědčen, že Apple už nebude do základního balení iPhonů přidávat sluchátka (9to5Mac). Tím by Apple porušil nejen vlastní tradici, ale vlastně zvyk drtivé většiny výrobců smartphonů. Pokud si to ale dáme do souvislostí s předchozími úniky informací o iPhone 12, tento krok dává smysl.

Nebude už Mít iPhone 12 žádný konektor pro sluchátka?

iphoneaccesories1

Tímto rozhodnutím chce Apple propagovat prodej AirPods.

iPhone 12 provází fáma, že Apple se v letošním roce chystá vydat úplně jiným směrem. Nový špičkový smartphone koncernu údajně nebude vybaven pro jakékoliv kabelové propojení. Co se týče sluchátek, neměl by být k dispozici ani dlouhý jack konektor, ani zásuvka Lightning. Fungovat tedy budou pouze periferie připojené přes Bluetooth, například AirPods.

Pokud tomu tak skutečně bude, krok nepřidávat sluchátka do základního balení je pochopitelný. Zbývá však zjistit, zda to nemůže vést k odrazení některých kupujících. Podle analytika Apple výrobce už plánoval na vánoční sezonu výrazně snížit prodejní cenu AirPods, aby vytvořil motivaci k používání iPhone 12.

mohlo by vás také zajímat: iphone 12 zcela bez kabelů – informovaný uživatel odhaluje plány applu


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.