Menu

iPhone 13: osadí Apple nové modely další úrovní fotoaparátu?

08.07.2021 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 13: osadí Apple nové modely další úrovní fotoaparátu?

iPhone 13: osadí Apple nové modely další úrovní fotoaparátu? | foto: afagen/Foter

Ming-Chi Kuo, analytik, který se zaměřuje na Apple, informuje, že nové špičkové modely příští generace iPhonu budou osazeny novým ultraširokoúhlým fotoaparátem s automatickým zaostřováním. Předpokládá se, že dojde i k dalším vylepšením.

Špičkové modely nadcházející generace iPhonu mají dostat nový ultra-širokoúhlý fotoaparát. Na rozdíl od současných modelů bude mít automatické ostření. Objeví se u modelů iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Informuje o tom server MacRumors s odkazem na analytika, který se zabývá společností Apple, Ming-Chi Kuo ("Kuo: iPhone 13 Pro Models to Feature Improved Ultra Wide Camera...").

Širokoúhlý objektiv u současných modelů má pouze pevné zaostření. Oproti tomu nový objektiv má díky možnosti autofokusu poskytovat ostřejší snímky bez ohledu na to, v jaké vzdálenosti se focený objekt nachází.

iPhone 13: nový fotoaparát by měl být dostupný ve všech modelech iPhone

iphone-12

Analytik Ming-Chi Kuo, který se specializuje na Apple, očekává, že nové modely iPhonu budou osazené špičkovým fotoaparátem. | Zdroj: Mediamodifier/Pixabay

Ve fotoaparátech iPhonů by mělo dojít i k dalším vylepšením. Mimo jiné se budou týkat i lepší kvality snímků při slabém osvětlení.

Kuo také poodhalil plány, které se týkají iPhonu 14, plánovaného pro rok 2022. Zatímco širokoúhlý objektiv s automatickým ostřením by u modelu roku 2021 (iPhone 13) měl být dodáván pouze do špičkových verzí Pro, u následující generace iPhone 14 už by je měly mít k dispozici všechny čtyři modely řady iPhone.

Pokud by vás zajímalo celkové srovnání smartphonů i z hlediska dalších parametrů, Chip TestLab jej nabízí v aktualizovaném přehledu s celkem 222 modely.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení