Menu

iPhone 14: všechny úniky, novinky a informace o novém smartphonu Apple

22.04.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone 14: všechny úniky, novinky a informace o novém smartphonu Apple

iPhone 14: všechny úniky, novinky a informace o novém smartphonu Apple | foto: Marcelo Cidrack/Unsplash

Očekává se, že na podzim tohoto roku Apple představí další generaci iPhonu. O tom, co by mělo být nového, se hodně spekuluje už nyní. Pokusili jsme se shrnout to nejdůležitější.

Do oficiálního představení iPhonu 14 zbývá ještě několik měsíců, ale internet je už nyní plný spekulací a zaručených zpráv. Existuje řada informačních úniků o tom, co nová generace přinese.

iPhone 14: jaké modely Apple připravuje?

iphone-gec32088ff-640

Řada iPhone 14: Apple velice pravděpodobně opět uvede čtyři modely. | Zdroj: Monoar_CGI_Artist/Pixabay

Považuje se za poměrně jisté, že budou opět existovat čtyři verze smartphonu. Patří mezi ně dva malé modely iPhone 14 a iPhone 14 Max, a dvě větší verze iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Displej malých modelů má údajně mít úhlopříčku 6,1". Vetší modely budou mít 6,7" displej.

iPhone 14: procesor, výkon a operační paměť

Podle úniků známého a vždy dobře informovaného zdroje, Minga-Chi Kuo, který se v oblasti problematiky Apple zpravidla nemýlí, se z hlediska procesorů standardních modelů nic nezmění. Opět bude instalován procesor A15 Bionic. Dva modely Pro naopak dostanou nový procesor A16 Bionic.

Všechny modely budou vybaveny 6GB pamětí RAM. Rychlejší paměť LPDDR 5 ale dostanou pouze modely Pro. Zvětší se také paměťové úložiště. U modelů Pro se hovoří až o dvou terabajtech.

iphone14twitter

| Zdroj: Twitter/Ming-Chi Kuo (@mingchikuo)

 

iPhone 14: fotoaparát a rozhraní

iphone13camera

U očekávané generace bude Apple pravděpodobně vycházet z uspořádání fotoaparátu stávajícího modelu iPhone 13. | Zdroj: Lukas Gehrer/Pixabay

O fotoaparátech je prozatím informací jen málo. V současné době se předpokládá, že stejně jako u předchůdců budou standardní modely vybaveny duálním fotoaparátem a verze Pro fotoaparátem se třemi objektivy.

Přední fotoaparát má mít alespoň u standardních modelů výřez v horní části obrazovky. Modely Pro by naopak mohly mít řešení selfie objektivu ve tvaru čočky.

Spekuluje se také o tom, zda Apple do iPhonu konečně instaluje port USB-C. Tento krok už učinil v případě iPadů.

iPhone 14: ceny a datum uvedení

Apple obvykle uvádí nové modely iPhonů v úterý v druhém týdnu září. Letos to připadá na 13. září. Toto datum ale zatím nebylo potvrzeno.

Ceny lze v současné situaci odhadnout jen stěží. Často se ale spekuluje o tom, že budou o něco vyšší, než u současné generace iPhone 13.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení