Menu

iPhone 5 přijde v září

20.04.2011 07:19 | Redakce Chip + Přidat komentář
iPhone 5 přijde v září

iPhone 5 přijde v září | foto: CHIP

Alespoň podle nejmenovaných zdrojů…

iPhone 5 se začne vyrábět v červenci a na trh přijde v září, sdělily nejmenované zdroje reportérovi Reuters v Hongkongu. Jeden z nich dodává, co máme za samozřejmé — že iPhone 5 bude mít v sobě obvod A5, tak jako iPad 2. Dále potvrzuje, že se jinak bude dosti podobat iPhonu 4. Na uvedení v září poukazovala už devítka skrytá na pozvánce na letošní červnovou vývojářskou konferenci.

Dohady z webu krom toho předpokládají 64 GB vnitřního úložiště, a očekává se, že vestavěná kamera bude vylepšena na osm megapixelů. Zatím nevíme o věrohodných zprávách, které by potvrzovaly, že displej se zvětší na čtyři palce. Dost možná jej Apple spíše ponechá tak, jak je.

Krom toho poptávka po iPadech 2 prý přiměla Apple zapojit třetího výrobce dotykových panelů, hlásí Bloomberg. Má to být společnost Chimei Innolux, jež patří do stejné skupiny jako Foxconn, konečný výrobce všech iPadů i iPhonů. (Stávajícími dodavateli displejů jsou TPK Holding a Wintek, jenže nestíhají.)

Chimei Innolux vznikla loni sloučením společností Innolux Display, Chi Mei Optoelectronics a TPO Displays. Nikdo sice nesmí oficiálně potvrdit dodávky pro Apple, Chimei Innolux se však netají alespoň obecně tím, že rozvíjí výrobu tolik žádaných dotykových displejů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení