Menu

iPhone jako zařízení pro noční vidění: experimentální aplikace umožní vidět ve tmě

22.12.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone jako zařízení pro noční vidění: experimentální aplikace umožní vidět ve tmě

iPhone jako zařízení pro noční vidění: experimentální aplikace umožní vidět ve tmě | foto: verchmarco/Foter.com

Noční vidění pomocí iPhonu si lze vyzkoušet prostřednictvím aplikace "LiDAR Night Vision", kterou si lze momentálně stáhnout z AppStore. Slibuje možnost vidět přes iPhone i v naprosté tmě.

V podobě iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPadu Pro jsou na trhu tři zařízení Apple, která jsou vybavena senzorem LiDAR. Označení je zkratkou "Light Detection and Ranging" a slouží k měření trojrozměrných objektů v prostoru. Primárně se LiDAR senzory používají v aplikacích rozšířené reality. Lze jejich pomocí například do místností snadněji implementovat virtuální nábytek, umístit virtuální postavy do reálného prostoru anebo hrát hry v prostředí virtuální reality.

Senzor LiDAR spojili se svým know-how také vývojáři aplikace "LiDAR Night Vision", kterou si lze stáhnout za cenu 25 Kč z AppStore. Vlastnosti senzoru využili k funkci nočního vidění pro zařízení iPhone a iPad. Objekty lze detekovat i v těch nejtmavších rozích, a to aniž by se na iPhonu aktivovala LED dioda blesku.

lidarnightvision-logo

LiDAR Night Vision iPhone/iPad 0.0.7

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro iOS využívá senzor LiDAR a přidává mobilnímu zařízení Apple, které je jím vybaveno, funkci nočního vidění.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje noční vidění
Nevýhody
plně funkční pouze s nejnovějšími zařízeními iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPad Pro 4. generace
nightvision1

Aplikace pro nejnovější zařízení Apple nabízí funkci nočního vidění. | Zdroj: LiDAR Night Vision/AppStore

LiDAR Night Vision převádí vzhled okolního prostoru na zobrazení mapy, kde jsou pomocí různých barevných odstínů zobrazeny různé vzdálenosti jednotlivých objektů v okolním prostředí. Lidi, předměty a objekty, které se nachází před objektivem zařízení, tak lze rozpoznat i v naprosté tmě.

Řešení aplikace samozřejmě nemůže držet krok s plnohodnotnými zařízeními pro noční vidění. Jde spíš o hezké technické řešení, které ukazuje, jaké možnosti má technologická specialita, zabudovaná do nejmodernějších zařízení Apple.

Aplikaci LiDAR Night Vision lze použít i na zařízeních bez senzoru LiDAR. V takových případech aplikace využívá vestavěný modul Face ID, který rozpoznává uživatele zařízení a objekty v pozadí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Tahle zpráva by měla vyvolat poplach v centrálách bezpečnostních služeb

    Nojo, já vím, že nevyvolá :-).
    Ale opravdu nikoho neděsí představa, jaké možnosti má ten, kdo všechny ty zabudované skryté senzory mobilů centrálně ovládá?
    Tedy má přístup k datům všech mobilů, bez nutnosti instalovat aplikace a bez nutnosti dát o tom vědět uživatelům jenotlivých přístrojů? (slovo majitel se mi k mobilu už nějak nehodí, ten kdo ho koupil je čím dál méně majitelem a čím dál více jen uživatelem).

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení