Menu

Jak budou vypadat lidé v roce 3000? Budou mít zdeformované oči a zkřivená záda, tvrdí vědci

09.11.2022 07:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak budou vypadat lidé v roce 3000? Budou mít zdeformované oči a zkřivená záda, tvrdí vědci

Jak budou vypadat lidé v roce 3000? Budou mít zdeformované oči a zkřivená záda, tvrdí vědci | foto: se svolením Toll Free Forwarding

Bylo by bláhové myslet si, že každodenní používání mobilních telefonů naše tělo postupně nemění. Uskupení vědců z Toll Free Forwarding vymyslelo počítačový model Mindy, který jasně ukazuje, jak se lidské tělo za příštích víc jak 900 let přemění.

Evoluce je fenomén, kterému neutečeme ani v současnosti. Ukázkou toho je právě Mindy, člověk vymodelovaný v počítači díky profesionálním designérům, kteří spolupracovali s lékaři z portálu Toll Free Forwarding. Ti si pokládají jednoduchou otázku: může takto vypadat člověk v roce 3000?

Ohnutá záda a páteř

Na těle Mindy vyznačili vědci hned 6 zásadní změn, prvků jisté evoluce. První zásadní rozdíl se týká stavby páteře. Podle expertů se lidem páteř ještě víc zakřiví, tělesný oblouk se zkroutí a krk se sníží, ale rozšíří.

“Hodiny strávené pohledem na telefon namáhají krk a změní stavbu páteře. Svaly na krku proto budou muset vynaložit větší úsilí, aby udržely vaši hlavu. Hodinové sezení u počítače v kanceláři také znamená, že váš trup je vytažen před boky, místo aby byl poskládán rovně,” tvrdí zdravotní expert Caleb Backe.

Chatovací pařát

Proměnit se mají i ruce, ukazuje model Mindy. Lidem se za stovky let vyvine tzv. chatovací pařát. Prsty na rukou se výrazně prodlouží, zástupci lidského druhu však stejně budou většinu času držet prsty zaťaté, jako kdyby drželi telefon. Změní se také držení lokte a zápěstí. Tato změna bude spojená nejen s držením mobilu, ale také s psaním na klávesnici.

“Před několika lety překonalo používání mobilního internetu používání stolních počítačů a nyní držíme internet každou chvíli v rukou. Způsob, jakým telefony držíme, však mohou způsobovat přetížení určitých částí paže. Hovoříme o tzv. syndromu kubitálního tunelu,”  vysvětluje doktor Nikola Djordevic.

Mindy | Zdroj: se svolením Toll Free Forwarding

| Zdroj: se svolením Toll Free Forwarding

Menší mozek, divná hlava

Další výraznou proměnou projde hlava, respektive lebka a mozek uložený uvnitř. Vlivem radiace, kterou elektronika částečně vyzařuje, by mohla lidská hlava v průběhu století změnit svůj tvar – zmutovat. Mindy má proto hlavu divně protaženou, dnes bychom řekli “dostatečně nevyvinutou”.

To se bohužel pojí i s tím, že mozek budoucích lidí může být menší. Vědci obecně hovoří o tom, že čím jednodušší život populace má, tím hloupější je. Pokrok v dopravě, technologiích a třeba i potravinářském průmyslu způsobil, že život v našich dobách je prakticky bezstarostný. Protože tomu tak má být i nadále, mozek postupně zakrní a bude se zmenšovat.

Zdroj: Toll Free Forwarding, Daily Mail

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Co to je reakci

  Spis to vidim u Vas. Vase reakce je né jenom úplně mimo, ale ani navic nevíte že žádná vlada Unie neexistuje.
  Asi mate v popisu prace prispivat do ruznych diskuzí pomluvou na EU a spolehate na hloupost čtenářů.

  Reagovat na komentář

  Tento článok nie je možné chápať inak ako pokus o (ne)vtipný bulvár… Myslím, že do portfólia Chip-u tento štýl nepatrí – čitateľ nemusí byť biológ aby mu bolo jasné, že je to celé nezmysel… Navyše bez štipky hodnotného humoru!

  Reagovat na komentář

  genetika

  Máte úplnou pravdu, ten článek je úplně mimo.

  Reagovat na komentář

  Reakce na AStA:vista: Už podobná myšlenka padla na jiných webzinech v diskuzích a zaznělo tam také něco takového, že smartphony budou krátká kapitolka historie techniky, aby vůbec ovlivnily naši evoluci.
  Dovolil bych si jedno takové primitivní pozorování připojit. Před pár lety v MHD matlal placku snad skoro každý druhý, dnes jich už tolik nevidím.

  Reagovat na komentář

  Už to začalo vidíme to ve vládních sektorech evropské unie

  Reagovat na komentář

  Takové články mám nejraději..úplně o ničem.

  Reagovat na komentář

  To je celý jedná velká kravina.
  Evoluce funguje úplně jinak.
  Pokud by člověk měl namáhány oči,tak by se evoluci oči přizpůsobily a vyvinuli.
  To samé s párem.
  Neočekávaně,že se bude neustále něco primitivně datlovat do telefonu po další stovky a tisíce let.
  Už dnes je to v podstatě zastaralá technologie .
  Přejde se myšlenkovou komunikaci.Ruzne čipy v těle a podobně pokrokovější záležitostí.
  Člověka v mnoha oborech nahradí roboti a člověk bude víceméně jen na údržbové práce.
  Celá ekonomika se bude muset změnit,také politika bude muset přejít na jiný systém vyplácení výplat.
  Člověk bude mít víc času na sebe.
  Za těch pár desítek let,než k tomu dojde,tak se rozvinou kosmické technologie a člověk se vydá do vesmíru .
  Kolonizovat jiné planety a až tam se samozřejmě bude jinak vyvíjet a mutovat.
  A to vlivem okolní planety..Atmos­féra,gravitace a další vlivy..
  Možná že se člověk ani nepozná za dva tisíce let na jiné planetě,která bude větší nebo menší..
  Ale tohle,co tu je napsáno je hrozná blbost

  Reagovat na komentář

  Tě prdel, ještě že se toho nedožiju.

  Reagovat na komentář

  Já bych to neviděl tak černě. Při pohledu na dnešní ovce a zombie je jasné, že se člověk již brzy vrátí do doby kamenné. :))))

  Reagovat na komentář

  LOOL přesně! Dost pravděpodobně si o ni nikdo ani kolo neopře! :D Vypadá jak retard a s těmi pokroucenými prsty dost dobře nevykoná ani základní práci! :D … ale třeba to může být ještě horší :D a tohle stvoření by mohlo být v kategorii miss :D :D :D

  Reagovat na komentář

  genetika

  Nevím zda je dobře chápáno jak funguje genetika. K tomu aby byly požadované vlastnosti předány další generaci je potřebné aby jejich nositelé byli v životě významně úspěšnější než ostatní nebo aby byli sexuálně atraktivnější. Krátce řečeno musí mít jejich nositelé více dětí než ostatní. Opravdu si myslíte že takto zdeformovaná postava přinese jejich nositelům kýženou úspěšnost v rozmnožování? ;-)

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení