Menu

Jak uložit videa z Facebooku na disk

20.05.2019 14:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak uložit videa z Facebooku na disk

Jak uložit videa z Facebooku na disk | foto: CHIP

Na Facebooku najdete řadu zábavných videí, která si možná chcete stáhnout a uložit na svém počítači. Nicméně Facebook proti takovémuto stahování vybudoval řadu překážek.

Ty ale můžete celkem snadno a rychle obejít díky různým webovým nástrojům. Pokud si chcete video uložit, nejprve ho na Facebooku vyhledejte. Nepřehrávejte ho, ale klikněte na náhledový obrázek pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte »Zobrazit URL videa«. Zobrazené URL si zkopírujte. Následně otevřete webovou stránku fbdown.net.

facebook1-nahled

Zkopírovanou adresu vložte do řádku »Enter Facebook Video Link …« a klikněte na tlačítko »Download«. Následně se objeví nabídka se dvěma možnostmi, a to »Download Video in Normal Quality« a »Down­load Video in HD Quality«, tedy zda chcete video stáhnout v normální kvalitě, nebo v HD kvalitě. Klikněte na požadovanou úroveň kvality a video se začne přehrávat. Na videu vpravo najdete ikonu tří teček. Klikněte na ni a vyberte »Stáhnout«. Video se následně uloží na pevný disk počítače ve formátu mp4.

facebook2-nahled

facebook3-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení