Menu

Jak vypadal Silvestr u operátorů? Rekordní počet mobilních dat i slavnost na TV Nova

02.01.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Jak vypadal Silvestr u operátorů? Rekordní počet mobilních dat i slavnost na TV Nova

Jak vypadal Silvestr u operátorů? Rekordní počet mobilních dat i slavnost na TV Nova | foto: Roven Images / Unsplash

Bujaré oslavy Silvestra jsou za námi a vkročili jsme do nového roku 2023. Provoz v telekomunikačních sítích každoročně mapují operátoři a i letos přinesli jasný důkaz toho, že volání a SMS jsou na ústupu a mobilní data vedou.

O2 a rekordní počet dat

Modrý operátor O2 sice není největším poskytovatelem z hlediska počtu klientů, všechny však na Silvestra předběhl s množstvím přenesených dat. O silvestrovské noci přenesla síť operátora 2982 TB mobilních dat. To je rekord nejen u O2, ale i u dalších operátorů.

Dále O2 hovoří o 14,5 milionu propojených telefonátů a 6 milionech odeslaných SMS zpráv. To je mimochodem o pětinu méně než vloni, SMSky tak již opravdu netáhnou. Odesláno bylo přes 176 tisíc MMS zpráv, i ty ale oproti loňsku paběrkují, pokles je znatelných 17,5 %.

T-Mobile a TV Nova

Magentový T-Mobile uvádí,  že největší nápor jeho síť zažila mezi 21:45 a 22:00, tedy ne úplně o půlnoci. Celkový objem přenesených dat poskočil na 2430 TB. V poslední prosincový den (respektive první čtvrthodinu prvního lednového) zákazníci také v síti T-Mobile tradičně telefonovali, uskutečnilo se 20,1 milionu hovorů, ve srovnání s předchozím rokem šlo o pokles o 7,4 %. SMSek se odeslalo 5,8 milionu, i zde je tedy patrný pokles o 18,5 %.

| Zdroj: TV Nova / YouTube

Máme ale informace také o tom, co diváci sledovali na digitální televizi T-Mobile TV. V silvestrovské televizní zábavě nejvíce bodovaly pořady Silvestrovské televizní noviny (Nova HD), Pocta Karlu Gottovi (ČT 1 HD) a Princezna ze mlejna (ČT 1 HD). První zmíněný pořad usadil diváky k obrazovkám v čase 19:30 a vidělo ho úctyhodných 32 % všech zákazníků, kteří si na Silvestra pustili televizi od T-Mobile.

Vodafone potvrzuje pokles

Silvestrovský provoz v síti Vodafone opět potvrdil trend, že lidé si i do nového roku přejí nejvíce přes internet. Vodafone zaznamenal 1532 TB přenesených dat, což je 37% nárůst oproti roku 2021.

Telefonátů červený operátor spojil 15,5 milionu a zaznamenal tak příhodný pokles 7 %. U Vodafonu se však síť nejvíce „prohýbala“ mezi půlnocí a 1:00 Nového roku. Pokud jde o SMS zprávy, těch bylo přeneseno 4,4 milionu, nicméně i zde je patrný pokles, konkrétně 16 %.

Zdroj: T-Mobile TZ, Vodafone, O2

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení