Menu

Jak zjistit heslo k internetovým službám

13.11.2017 16:10 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak zjistit heslo k internetovým službám

Jak zjistit heslo k internetovým službám | foto: CHIP

Většina uživatelů si hesla ke svým internetovým účtům nepamatuje. Nechává to na internetových prohlížečích, aby jim udržovaly přehled o přihlašovacích údajích. Pak ale může nastat situace, kdy je potřeba heslo zjistit – třeba když se chcete přihlásit na zařízení, které vaše jména a hesla nezná. 

Existuje ale možnost, jak si nechat uložená hesla zobrazit. Používáte-li prohlížeč Google Chrome, stačí, když do adresního řádku napíšete »chrome://settings/passwords«. Zobrazí se stránka nazvaná »Spravovat hesla«. Můžete si na ní procházet a spravovat uložená hesla, tedy jak uživatelská jména, tak hesla, a můžete je tedy i mazat a vyhledávat. Místo hesla je na seznamu ikona oka. Pokud budete chtít heslo zobrazit a máte systém zabezpečený heslem, budete ho muset nejprve zadat. Následně vám Chrome heslo zobrazí. Stejnou možnost nabízí i stránka passwords.google.com. Používáte-li aplikaci Chrome pro Android, do správce hesel se snadno dostanete přes nabídku (ikona tří teček vpravo nahoře) a dále přes »Nastavení | Ukládání hesel«.

firefox-nahled

Ani v případě prohlížeče Mozilla Firefox není problém zjistit v něm uložená hesla. Otevřete nabídku (ikona tří čárek vpravo nahoře) a z nabídky vyberte »Nastavení«. V panelu vlevo postupně vyberte »Soukromí a zabezpečení | Uložené přihlašovací údaje«. Zobrazí se seznam přihlašovacích údajů. Pokud budete chtít heslo zobrazit, klikněte na tlačítko »Zobrazit heslo« a potvrďte dotaz, zda ho opravdu chcete zobrazit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení