Menu

Jak změnit jas displeje notebooku

20.12.2016 14:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak změnit jas displeje notebooku

Jak změnit jas displeje notebooku | foto: CHIP

Nemůžete-li náhle měnit jas displeje svého notebooku, existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

Ovladač grafické karty: V první řadě se věnujte grafické kartě. Navštivte internetové stránky výrobce grafické karty, kterou máte v notebooku, stáhněte si odsud nejnovější ovladače a nainstalujte je.

Ovládací panely : V Ovládacích panelech systému Windows najděte část nazvanou »Možnosti napájení«. Změňte nastavení schématu, který používáte, a upravte zde jas displeje. Poté počítač přepněte do úsporného režimu nebo restartujte. Po jeho zapnutí by se měla projevit změna jasu displeje.

Správce zařízení: Pokud systém Windows nevnímá displej notebooku jako aktivní, pak ani nepřijímá žádné pokyny pro změnu jasu displeje, i když displej jinak zobrazuje. Proto je nutné zkontrolovat stav monitoru (displeje) ve Správci zařízení. Je-li vedle monitoru (bývá označen jako »Obecný monitor PnP«) v kategorii »Monitory« malý vykřičník nebo šipka, klikněte na tento symbol pravým tlačítkem myši a zvolte možnost »Povolit«. Pak byste měli být schopni ovládat jas displeje vašeho notebooku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Změna pozadí na obrazovce je černý

    Vážení Jak získám zpět bílí jas na podkladu obrazovky? ted je černý. Diky Josef.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení