Menu

Jakoby iPad s Windows 7

26.04.2010 11:16 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jakoby iPad s Windows 7

Jakoby iPad s Windows 7 | foto: CHIP

Apple iPad se zatím ještě ani nezačal v České republice oficiálně prodávat, a už se objevují zařízení, která se ho snaží napodobit, a proč také ne. Mivvy touch me je v podstatě netbook zabalený do iPadího hávu.

Narozdíl od iPadu je Mivvy touch me založen na klasické PC architektuře x86, bude poháněn procesorem Intel Atom N450 (1,66 GHz) spolupracujícím s čipovou sadou Intel NM10, bude mít 2 GB operační paměti a 320GB magnetický disk. Disk nebude flashový SSD jako u iPadu, takže zařízení bude hlučnější a o trochu náchylnější k poškození pevného disku (narozdíl od notebooků či netbooků, které většinou sedí na stole, bude Mivvy touch me za provozu převážně držen v ruce). Dotykový displej s úhlopříčkou 10,2“ bude mít rozlišení 1024 x 600 bodů a bude podsvícen technologií LED. O výdrž při provozu se bude starat Li-Ion akumulátor s kapacitou 4800 mAh, který má podle výrobce vystačit na pětihodinový provoz. Mivvy touch me bude vybaven bezdrátovou Wi-Fi 802.11 b/g/n a 100Mb ethernetem. V době uvedení mají být za příplatek k dispozici i modely vybavené 3G modulem. Narozdíl od iPadu je tento produkt vybaven konektory USB (3x), čtečkou paměťových karet a analogovým videovýstupem VGA (D-Sub). Rozměry jsou 250 x 170 x 25 mm a prodejce udává hmotnost 1100 gramů. Zařízení se má prodávat od poloviny května za doporučenou cenu 12 990 Kč. Už jsme si jej objednali na test, takže vás s jeho podrobnějším testem seznámíme v nejbližší době na stránkách papírového Chipu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení