Menu

Jakoby z oka Nanu vypadl

21.01.2011 13:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Jakoby z oka Nanu vypadl

Jakoby z oka Nanu vypadl | foto: CHIP

Společnost Sweex uvádí na trh malý MP3 přehrávač Optimuo, který na první pohled vypadá, jakoby z oka vypadl iPodu Nano. Má jen 4GB paměť, ale je levnější a nepotřebujete k němu iTunes.

Sweex Optimuo má rozměry 51 x 44 x 15 mm (je tedy o něco větší než iPod Nano a hlavně je dvakrát tlustší), hmotnost činí 29 gramů, přičemž Nano váží 21 gramů. O zobrazení a ovládání menu se stará 1,8“ dotykový displej s rozlišením160 x 128 bodů, který má být schopen přehrávat i video, otázkou je, kdo se na to bude chtít na takto malém displeji koukat. Displej iPodu Nano je menší (1,54“ s rozlišením 240 x 240 bodů). I když má Optimuo jen 4GB interní paměť, lze jí – na rozdíl od iPodu Nano – rozšířit o microSD kartu. Zda podporuje microSDHC výrobce neuvádí. Podle výrobce má Optimuo na baterii vydržet přehrávat hudbu po dobu 8,7 hodiny (asi tím myslí 8 hodin a cca 40 minut) a video po dobu tří hodin. Tři hodiny trvá nabití akumulátoru.

MP4 přehrávač Optimuo přehrává hudební formáty MP3, WMA, ASF, OGG a AAC, s videem pracuje ve formátu AMV video formát a obrázky zobrazuje ve formátu JPG, BMP a GIF. Poslouží i jako diktafon, FM rádiem ale vybaven není.

 

Přehrávač se bude prodávat ve zlaté, zelené, růžové, červené, fialové, modré, černé, stříbrné, bílé a platinové barvě. Sweex Optimuo bude na trhu k dispozici koncem ledna 2011 za doporučenou koncovou cenu 999 Kč.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení