Menu

Je dražší, než Tesla Cybertruck: Bang & Olufsen uvedl 8K televizor OLED

05.06.2020 12:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Je dražší, než Tesla Cybertruck: Bang & Olufsen uvedl 8K televizor OLED

Je dražší, než Tesla Cybertruck: Bang & Olufsen uvedl 8K televizor OLED | foto: CHIP

Společnost Bang & Olufsen představila svůj první OLED televizor s rozlišením 8K. Dobré vybavení BeoVision Harmony 88 je přesvědčivé, i přesto je jeho cena šokující.

Kdo by prosím měl zájem o tak drahý televizor? I když BeoVision Harmony 88 se svým špičkovým konceptem, kvalitními materiály a nejnovějšími technologiemi a standardy patří k absolutnímu vrcholu současné nabídky televizorů, v našich očích to jeho cenu nezdůvodňuje. OLED televizor s rozlišením 8K by se měl v prodeji objevit v průběhu června 2020 a jeho cena je v přepočtu bezmála jeden a čtvrt milionu korun. S odkazem na název článku: Tesla Cybertruck by měla být k mání za 39.900 USD, což je v současném přepočtu 950.000 Kč.

Bang & Olufsen BeoVision Harmony: co 8K televizor dokáže

bangolufsen1

Obrovský televizor je stylový, designový a vyrobený z exkluzivních materiálů. Exkluzivní je i jeho cena.

Systém Bang & Olufsen BeoVision Harmony 88" vychází z technicky podobně vybaveného televizoru LG ZX 8K OLED (ca 800.000 Kč). "Vnitřnosti" včetně 8K OLED displeje, konektivity, operačního systému, zpracování obrazu a zvuku pocházejí z dílny korejského výrobce TV. Znamená to, že zákazník má k dispozici 88 palcový displej s rozlišením 7680 x 4320, který zpracovává obrazový signál v režimech 8K/60 a 4K/120 obrázků za sekundu. Předpokladem je rozhraní HDMI 2.1, které s sebou přináší komfort technologií eARC, ALLM a VRR. Poslední z nich pracuje s G-Sync a AMD FreeSync.

U HDR jsou podporovány nejdůležitější standardy HDR10, HLG (Hybrid-Log Gamma) a Dolby Vision. BeoVision Harmony 8K OLED je osazen procesorem Alpha 9 třetí generace s pokročilou integrací hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant. K výbavě patří také zcela nový kodek AV1, který umožňuje streamování až osmi tisíc videí z YouTube.

Bang & Olufsen používá ty nejkvalitnější materiály

Zvláštností na BeoVision Harmony 88 je její konstrukce a použité materiály. Vzácná dřeva (ořech a dub) jsou kombinována s kartáčovaným hliníkem. Všechno k sobě perfektně pasuje a působí dojmem jednoho kusu. Neobvyklým řešením jsou pohyblivé segmenty reproduktorů, za nimiž je při deaktivaci skryt displej 8K OLED. Při aktivaci se displej posune nahoru a reproduktory se rozloží podobně jako křídla. Pokud jde o zvuk, systém zapůsobí uspořádáním 3.1 se dvěma výkonnými subwoofery. Zvukový zážitek lze povýšit na 7.1, a to pomocí standardu bezdrátových reproduktorů WiSA. Celý systém je dálkově ovládán pomocí BeoRemote ONE, které je vyrobeno z jednoho kusu válcovaného hliníku.

Luxusní TV by měla být k dispozici u specializovaných prodejců od června 2020. Pokud byste za ni byli ochotni horentní sumu peněz utratit, můžete si vybrat ze dvou variant: kombinace hliníku v odstínu "warm brass" a kouřového dubu nebo bronzové v kombinaci s vlašským ořechem.

mohlo by vás také zajímat: televize na zahradu – samsung rozšiřuje koncept televizorů pro domácí zábavu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení