Menu

Jižní Korea: jadernou elektrárnu vydírá hacker

17.03.2015 13:42 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jižní Korea: jadernou elektrárnu vydírá hacker

Jižní Korea: jadernou elektrárnu vydírá hacker | foto: CHIP

Mezi nejnovější metody hackerů vedoucí k získání peněz patří i vydírání firem a organizací. Jedné takové výhrůžce čelí i Jižní Korea.

Korejskou státní společnost KHNP (Korea Hydo Nuclear Power) vydírá neznámý hacker. Tomu se údajně podařilo odcizit důvěrná data z nejmenovaná jaderné elektrárny a nyní požaduje peníze za jejich nezveřejnění. Podle vyjádření vedení elektrárny ale odcizená data neobsahují žádné citlivé informace, protože klíčové servery elektrárny jsou izolovány od internetu.

2015-04-koreanuc-nahled

Podle bezpečnostních orgánů bylo pro útok na elektrárnu využito přibližně 9 tisíc virů. Jak se ale zdá, jeho šance získat peníze touto cestou jsou takřka minimální. Podrobnější informace o celém případu najdete například a webu WeLiveSecurity (http://www.welivesecurity.com/…lant-ransom/)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení