Menu

Kariérní platforma smitio pro ajťáky

18.09.2018 12:20 | Josef Mika + Přidat komentář
Kariérní platforma smitio pro ajťáky

Kariérní platforma smitio pro ajťáky | foto: CHIP

České firmy trápí akutní nedostatek IT odborníků, při náboru však často samy tápou. Neberou v potaz, že pro IT specialisty je při výběru práce nejdůležitější konkrétní projekt a technologie.

Kariérní platforma smitio IT specialistům umožňuje filtrovat projekty podle technologií a při vyplnění profilu dokáže vhodné projekty automaticky vyhledávat. Pokud specialistu projekt zaujme, může se spojit bez dalších prostředníků přímo s jeho manažerem. Odpadá tím zdlouhavý náborový proces, ve kterém se mnohdy uchazeč dozví pro něj to nejdůležitější třeba až ve třetím kole pohovoru.

Smitio je určené pouze pro IT firmy a IT specialisty. Ti mohou projekty procházet volně a zdarma. Po spuštění provozu v polovině srpna smitio vzbudilo zájem několika desítek firem. V prvním týdnu od spuštění se zaregistrovalo přes 100 zájemců o nabídky a došlo k desítkám propojení mezi specialisty a manažery.

Smitio bylo založeno v Brně Radoslavem Pittnerem a Markem Burešem. Radoslav Pittner dříve vedl kariérní centrum brněnské Masarykovy Univerzity a zkušenosti sbíral i na univerzitách v Cambridge, Berkeley a Stanfordu. Marek Bureš je sám bývalý IT specialista a náborové neduhy firem si mnohokrát vyzkoušel na vlastní kůži.

smitio

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení