Menu

Kaspersky Free Antivirus: velké změny u bezplatného antivirového skeneru

02.01.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kaspersky Free Antivirus: velké změny u bezplatného antivirového skeneru

Kaspersky Free Antivirus: velké změny u bezplatného antivirového skeneru | foto: CHIP

Pod názvem Kaspersky Free Antivirus nabízí známý výrobce antivirových nástrojů, Kaspersky, zeštíhlenou verzi oblíbeného antivirového skeneru. Nyní je nástroj nahrazen řešením Security Cloud.

Produkty Kaspersky pravidelně získávají špičková hodnocení v testech antivirových programů. Bezplatný program Kaspersky Free Antivirus nabízel spolehlivou ochranu proti virům zdarma a dokázal si získat mnoho uživatelů.

Podle informací výrobce v jednom z článků svého blogu je nyní populární antivirový program postupně vyřazován. Již instalované verze aplikace Kaspersky Free Antivirus budou ještě zpočátku fungovat a měly by i dostávat aktualizace virových definic. Zároveň ale vývojáři doporučují rychle přejít na Kaspersky Security Cloud Free. Pro uživatele to není v žádném případě špatná zpráva. Nový software totiž nabízí další zajímavé funkce.

kasperskysecuritycloud-logo
Kaspersky Security Cloud Free 20.0    
Bezplatná antivirová ochrana od ruských profesionálů v oblasti bezpečnosti.

 

Kaspersky Security Cloud Free: co umí nové bezpečnostní řešení

kasperskyfreeantivirus1

Podobné uživatelské rozhraní: přechod na Cloud Security je snadný.

Přestože je hlavním cílem aplikace Kaspersky Antivirus Free ochrana proti virům a jinému malwaru, bezplatná verze Security Cloud Free nabízí také další funkce, mezi které patří integrovaná služba VPN a správce hesel.

Další tři funkce poskytují podle Kaspersky ještě větší míru zabezpečení. Jedná se o funkce blokování trojských koní a exploitů. Další novinkou je rozšíření nástroje na další platformy. Už není k dispozici jen výhradně pro počítače se systémem Windows, ale také pro ochranu chytrého telefonu s Androidem nebo iOS.

Pokud si uživatelé přejí využívat všechny nové funkce nad rámec základní ochrany proti virům, musí použít některou z placených verzí Kaspersky Security Cloudu. Což je také velmi masivně inzerováno ve verzi free. Kromě toho se neobejdete ani bez založení a používání účtu "Můj Kaspersky".

Snadný přechod, není to ale bez nedostatků

Navzdory povinnosti používat účet je proces přechodu uživatelsky přívětivý a Kaspersky nevypíná staré verze přes noc. Kromě toho zůstává velmi zajímavá i bezplatná verze antivirového řešení Kaspersky, které je jedno z nejlepších na trhu.

Škoda jen, že podobně jako u aplikace Kaspersky Free Antivirus instaluje Kaspersky Security Cloud doplněk do prohlížeče. Ten se sice dá později odstranit, ale bylo by dobré, aby systém před instalací alespoň požádal uživatele o schválení.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení