Menu
CHIP Speedtest

Kaspersky Free Antivirus: velké změny u bezplatného antivirového skeneru

02.01.2020 08:30 | Jiří Palyza
Kaspersky Free Antivirus: velké změny u bezplatného antivirového skeneru

Pod názvem Kaspersky Free Antivirus nabízí známý výrobce antivirových nástrojů, Kaspersky, zeštíhlenou verzi oblíbeného antivirového skeneru. Nyní je nástroj nahrazen řešením Security Cloud.

Produkty Kaspersky pravidelně získávají špičková hodnocení v testech antivirových programů. Bezplatný program Kaspersky Free Antivirus nabízel spolehlivou ochranu proti virům zdarma a dokázal si získat mnoho uživatelů.

Podle informací výrobce v jednom z článků svého blogu je nyní populární antivirový program postupně vyřazován. Již instalované verze aplikace Kaspersky Free Antivirus budou ještě zpočátku fungovat a měly by i dostávat aktualizace virových definic. Zároveň ale vývojáři doporučují rychle přejít na Kaspersky Security Cloud Free. Pro uživatele to není v žádném případě špatná zpráva. Nový software totiž nabízí další zajímavé funkce.

kasperskysecuritycloud-logo
Kaspersky Security Cloud Free 20.0    
Bezplatná antivirová ochrana od ruských profesionálů v oblasti bezpečnosti.

 

Kaspersky Security Cloud Free: co umí nové bezpečnostní řešení

kasperskyfreeantivirus1

Podobné uživatelské rozhraní: přechod na Cloud Security je snadný.

Přestože je hlavním cílem aplikace Kaspersky Antivirus Free ochrana proti virům a jinému malwaru, bezplatná verze Security Cloud Free nabízí také další funkce, mezi které patří integrovaná služba VPN a správce hesel.

Další tři funkce poskytují podle Kaspersky ještě větší míru zabezpečení. Jedná se o funkce blokování trojských koní a exploitů. Další novinkou je rozšíření nástroje na další platformy. Už není k dispozici jen výhradně pro počítače se systémem Windows, ale také pro ochranu chytrého telefonu s Androidem nebo iOS.

Pokud si uživatelé přejí využívat všechny nové funkce nad rámec základní ochrany proti virům, musí použít některou z placených verzí Kaspersky Security Cloudu. Což je také velmi masivně inzerováno ve verzi free. Kromě toho se neobejdete ani bez založení a používání účtu "Můj Kaspersky".

Snadný přechod, není to ale bez nedostatků

Navzdory povinnosti používat účet je proces přechodu uživatelsky přívětivý a Kaspersky nevypíná staré verze přes noc. Kromě toho zůstává velmi zajímavá i bezplatná verze antivirového řešení Kaspersky, které je jedno z nejlepších na trhu.

Škoda jen, že podobně jako u aplikace Kaspersky Free Antivirus instaluje Kaspersky Security Cloud doplněk do prohlížeče. Ten se sice dá později odstranit, ale bylo by dobré, aby systém před instalací alespoň požádal uživatele o schválení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení