Tip pro základní desku: aktivujte podporu virtualizace
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Kaspersky Lab: Kybernetičtí zločinci berou Bitcoiny útokem | foto: CHIP
Bitcoiny se v uplynulém roce staly mezi kybernetickými zločinci značně populární. Počet útoků na virtuální měnu se zvýšil více než dva a půl krát, celkem se stalo 8,3 milionu incidentů.
Vyplývá to ze zprávy Kaspersky Lab o finančních kybernetických hrozbách za loňský rok Financial cyber threats in 2013. Měna Bitcoin byla vytvořena hlavně pro anonymní platby na internetu. Na začátku loňského roku byla hodnota Bitcoinu 13,6 USD. V prosinci dosáhla 1 200 USD. Během roku sice zaznamenala dramatické výkyvy, nicméně od dubna 2013 neklesl směnný kurz pod 80 dolarů. A čím více uživatelů ji začalo vyhledávat a cena měny rostla, tím více se o ni zajímal i kybernetický zločin. Pokud majitelé virtuální měny uchovávají své jmění v nešifrované podobě na svém počítači, stačí hackerům ukrást soubor elektronické peněženky, aby se dostali k informacím o Bitcoinech a účtech oběti.
Kaspersky Lab vybrala k analýze přes 30 vzorků malwaru. Devět z nich bylo určeno ke krádeži této „kryptoměny“. Nástroje využívané kybernetickými zločinci ke krádežím Bitcoinů lze rozdělit do dvou kategorií. První obsahuje programy navržené k odcizení souborů elektronických peněženek. Aplikace v druhé kategorii instalují software na „těžbu“ Bitcoinů na infikovaném počítači. Množství napadených uživatelů se začíná přibližovat počtu těch, které ohrožují tradiční peněžní kybernetické hrozby. U Bitcoinů přitom oběti nemají šanci dostat své ukradené jmění zpět, jelikož pro ně neplatí žádná garance. Odborníci z Kaspersky Lab doporučují, aby uživatelé své elektronické peněženky uchovávali na zašifrovaných úložištích. Důležitá je samozřejmě i spolehlivá antivirová ochrana počítače. Domácím uživatelům je k dispozici Kaspersky Internet Security s technologií Safe Money k ochraně všech peněžních transakcí na internetu.
Studie „Financial cyber threats in 2013“ využívá anonymní data dobrovolně poskytnutá uživateli cloudové databáze Kaspersky Security Network. Ta neustále zpracovává informace o hrozbách, na něž narazí produkty Kaspersky Lab.
Aby bylo možné pracovat s virtualizačními nástroji, jako je VMWare nebo Virtualbox, musí být…
Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu.…
Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání…
Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce…
Na moderní smartphony jsme si rychle zvykli a představa, že bychom se opět měli vracet k…
InSight měří na Marsu zemětřesení a proslavila se zejména, když měla trable se zavrtáním…
Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro…
Nejen mladí politici, ale i technologičtí vizionáři se mohou dopouštět odsouzeníhodných…