Menu

Kdy vyjde PlayStation 6? Fanoušci šílí, Sony prásklo klíčovou informaci

13.01.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Kdy vyjde PlayStation 6? Fanoušci šílí, Sony prásklo klíčovou informaci

Kdy vyjde PlayStation 6? Fanoušci šílí, Sony prásklo klíčovou informaci | foto: Martin Katler / Unsplash

Herní konzole PlayStation letos oslaví 3 roky na trhu a není divu, že nedočkaví fanoušci již pokukují po nové generaci – nebo alespoň provedení Pro. PlayStation 6 vyjde pravděpodobně již v roce 2027, jak naznačuje uniklý dokument přímo od Sony.

Sony je v tuto chvíli v pohodě. PlayStation 5 se prodává znamenitě a konečně to vypadá, že dodávky do obchodů budou stát za to. Na obzoru je navíc nový hardware – PlayStation VR2. Také z herního odvětví jde vše dobře, God of War Ragnarök se vydařil.

Sony v problémech?

Japonskou firmu však trochu zneklidňuje chystaná akvizice, při které má americký Microsoft pod svá křídla vzít vývojářského giganta Activision/Blizzard. Ano, přesně ten Microsoft, který zároveň vyrábí konkurenční konzoli Xbox.

Ve hře je pochopitelně exkluzivní dostupnost některých titulů, například série FPS stříleček Call of Duty, jež vyvíjí Activision. Právní oddělení Sony dalo dohromady dokument, ve kterém se snaží komentovat chystanou akvizici; a tak trochu apelovat na antimonopolní úřad Spojených států amerických.

Na straně 8 Sony explicitně uvádí: „Společnost Microsoft nabídla, že bude i nadále zpřístupňovat hry společnosti Activision pro PlayStation, a to až do roku 2027. Stejně tak ve veřejných komentářích z 26. října Microsoft uvedla, že plánuje nabízet hru Call of Duty také na PlayStation, ‚dokud to bude dávat smysl‘“. Pozorní již vědí, že klíčové je zejména to „dokud to bude dávat smysl“.

Bude PlayStation 6 vypadat podobně jako 5ka? | Zdroj: Sony / PS5 press kit

Bude PlayStation 6 vypadat podobně jako 5ka? | Zdroj: Sony / PS5 press kit

PlayStation 6 v roce 2027

V onom dokumentu je však poměrně dost informací začerněno. A v některých případech je to vcelku klíčové téma. Pokračujeme na straně 8: „V době, kdy Sony uvede na trh novou generaci své konzole PlayStation (což se pravděpodobně stane někdy kolem [datum začerněno]), ztratí přístup ke hře Call of Duty a dalším titulům společnosti Activision, což ji učiní extrémně zranitelnou a sníží to její konkurenceschopnost.“

Hned několikrát se v dokumentu zmiňuje rok 2027. Právě to má být dle dostupných materiálů rok, kdy Sony představí nástupce PlayStationu 5 – pravděpodobně se bude jmenovat PlayStation 6. Zcela náhodné není toto datum ani vzhledem k předcházejícím konzolím PlayStation. Právě předchozí generace PlayStation 4 byla představena v roce 2013 a odkroutila si právě 7 let, než byla nahrazena PlayStationem 5 v roce 2020.

Zdroj: Sony, PlayStation Lifestyle

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na luka: No a až bude mít MS monopol, tak budete brečet vy. A o to jde .

  Reagovat na komentář

  Reagovat na komentář

  Přesně tak

  Reakce na TANGO: Přesně tak. Uběhly 2 roky, první rok ani PS5 nebyla k sehnání. Na PS6 je ještě spousta času.

  Reagovat na komentář

  kašlat

  Kašlat na Sony a PlayStation, jenom brečí nic víc. Krysy jsme měl PS2. Teď xobx series s a naprostá paráda za pár korun a pro děcka a mě to stačí. A MŠ už dostává za gamepass a těch pár her co jsem nakupil. Přitom by stačilo ps5 lite a vylepšit PS+ místo breceni o monopolu

  Reagovat na komentář

  Prosím vás nechte toho :D :D
  Teprve nedávno světlo světa spatřila PS5 a vy už tu mluvíte o PS6 :D :D
  Trochu dětinské nemyslíte ????

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení