Menu

Když k vám nedosáhnou dráty

23.11.2014 07:22 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Když k vám nedosáhnou dráty

Když k vám nedosáhnou dráty | foto: CHIP

Ne všichni zájemci o širokopásmové internetové připojení mohou využít nabídku rychlého DSL nebo služby místních providerů.

Zjednodušeně řečeno, propustnost internetového připojení po telefonní lince závisí na vzdálenosti koncové přípojky od ústředny. V některých případech proto není možné dosáhnout na rychlosti downloadu a uploadu vyšší než jednotky Mb/s.

Řešením může být připojení prostřednictvím satelitního broadbandu, který v České republice nabízí například Společnost Eutelsat Broadband pod názvem tooway Infinite. Služba je určená pro náročné uživatele, ale i malé podnikatele či domácí kanceláře a je dostupná pro prvních 1 000 českých zákazníků. Ti získají přístup k širokopásmové satelitní službě s rychlostmi do 22 Mb/s (download) a do 6 Mb/s (upload).

tooway-dish-for-ka-sat-nahled

Služba tooway Infinite potřebuje pro své fungování malou satelitní anténu a modem připojený k počítači. Anténu si zákazník může nainstalovat sám nebo instalaci svěřit některému z certifikovaných prodejců, kteří byli na tuto práci přímo vyškoleni společností Eutelsat Broadband. Autorizovaní prodejci nabízejí i doplňkové služby jako veřejnou nebo statickou IP adresu, multikanálovou televizi přes stejnou anténu, telefonování přes internet a VoIP či bezdrátovou domácí síť.

Služba tooway využívá satelit KA-SAT společnosti Eutelsat, který je první z nové generace evropských vysokokapacitních smart satelitů. Nejedná se ale o levnou záležitost. Aktuálně lze tooway Infinite objednat za 99 euro (cca 2 800 korun) měsíčně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení