Menu

Když Windows náhle spustí naplno: bezplatný směšovač zvuku ochrání váš sluch

26.05.2022 15:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Když Windows náhle spustí naplno: bezplatný směšovač zvuku ochrání váš sluch

Když Windows náhle spustí naplno: bezplatný směšovač zvuku ochrání váš sluch | foto: Joseph Hersh/Unsplash

Při poslechu hudby ve Windows si uživatelé rádi zesílí zvuk. Pokud se do toho ozve některý z varovných tónů Windows s mega hlasitostí, způsobí to přinejmenším šok, v horším případě i poškození sluchu. Bezplatný program EarTrumpet nabízí větší kontrolu hlasitosti různých programů.

Windows mohou z hlediska zvukových výstupů ovládat mnohem více, než jen připojená výstupní zařízení, jakými jsou například reproduktory nebo sluchátka. Je ale škoda, že nastavení, která jsou k tomu zapotřebí, lze najít jen velmi těžkopádným způsobem.

Od aktualizace Windows 10 z dubna 2018 se v nastavení zvuku nachází položka "Upřesnit možnosti zvuku". Ta umožňuje nezávisle nastavit hlasitost programů. Abyste to nemuseli vždy hledat, program EarTrumpet tato nastavení zobrazuje k rychlému přístupu. Bezplatný software nabízí také pár triků, kterými by se mohl Microsoft inspirovat.

Po aktualizaci na verzi 2.2.0.0 jsou nyní k dispozici také praktické klávesové zkratky, které umožňují upravit nastavení hlasitosti pro několik zařízení najednou, a to pouhým stisknutím tlačítka.

Přehledný a jednoduchý

eartrumpet

Program EarTrumpet umožňuje snadné nastavení hlasitosti programů. | Zdroj: EarTrumpet

Ve skutečnosti program EarTrumpet nepřidává žádné významné nové funkce. Umístí ale ovládání hlasitosti programů tam, kam patří: na Hlavní panel Windows. Pokud kliknete na ikonu EarTrumpet, otevře se efektní nabídka, ve které můžete pomocí posuvníku upravit hlasitost otevřených programů.

Pokud chcete sledovat video ve Firefoxu a nemají vás při tom rušit žádné systémové zvuky, snižte si hlasitost systému a zvyšte její úroveň pro Firefox. Pokud nechcete vůbec klikat myší, můžete si nabídku otevřít pomocí konfigurovatelné klávesové zkratky.

Praktičtější, než palubní nástroje Windows

eartrumpet-1

Úhledné a rychlé: EarTrumpet zlepšuje ovládání hlasitosti a uživatelům nabízí rychlý a snadný přístup. | Zdroj: EarTrumpet

Směšovač hlasitosti je dobře známý nástroj v systému Windows, který má ale stále klasický design. EarTrumpet vypadá lépe, takže se více hodí do celkového designu operačního systému.

To se například projevuje i v tom, že se EarTrumpet přizpůsobuje tmavému režimu Windows. Mimochodem, nástroj je připraven pro Windows 10 a Windows 11.

Bezplatný nástroj nabízí i další praktické funkce. Pokud máte připojeno nekolik výstupních zařízení, můžete nyní jednoduše přesouvat zvukový výstup programů z jednoho do druhého. Například video lze přesměrovat z připojených reproduktorů do sluchátek.

Šikovný regulátor hlasitosti

EarTrumpet usnadňuje přístup k ovládání hlasitosti programů, a mimochodem, i lépe vypadá. Jeho prostřednictvím získáte více kontroly nad zvuky, aniž byste se museli proklikávat do hlubin systému Windows. Doporučujeme vyzkoušet

Pokud chcete přepnout na EarTrumpet, můžete ikonu zvuku systému Windows skrýt. Klikněte pravým tlačítkem myši na Hlavní panel a zvolte "Nastavení hlavního panelu". V zobrazeném okně sjeďte trochu níž a v části "Hlavní panel > Oznamovací oblast" zvolte položku "Vybrat, které ikony se budou zobrazovat na hlavním panelu". Zde můžete přepnout nastavení u položky "Hlasitost" na "Vypnuto".

Zdroj: Apps.microsoft.com / EarTrumpet

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení