Menu

Kino budoucnosti podle Samsungu

29.03.2017 11:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kino budoucnosti podle Samsungu

Kino budoucnosti podle Samsungu | foto: CHIP

Světově první LED displej Cinema Screen připravený ke kinoprojekci zaujme podle společnosti Samsung diváky podmanivými barvami, jasem a kontrastem.

Společnost Samsung Electronics představila svůj nejnovější produkt v kategorii vizuálních displejů – Samsung Cinema Screen. Jde o světově první kinematografický LED displej s vysokým dynamickým rozsahem. Samsung Cinema Screen bude oficiálně představen v rámci série předváděcích akcí, které probíhají od 27. do 30. března 2017 v kinopaláci Cinemark Century Orleans 18 and XD, který se nachází v areálu hotelu a kasina The Orleans.

Desetimetrová obrazovka Samsung Cinema Screen svými rozměry vyhoví požadavkům moderních kinosálů. Tato LED obrazovka s obrazem v rozlišení 4K (4 096 x 2 160) překonává specifikace DCI, které se používají k zajištění úrovně technického výkonu, spolehlivosti a kvality v digitálních kinech.

samsung-cinema-screen-at-cinemark-theatre-3-nahled

Cinema Screen s technologií přímého podsvícení pomocí LED diod přináší do kina vysoký dynamický rozsah (HDR) a reprodukuje tak obrazový obsah při maximální úrovni jasu, která je téměř desetkrát vyšší, než jakou nabízejí standardní filmové projektory (146 fL oproti 14fL), a to s lepší homogenitou a bez optického zkreslení a rušení. Toto zobrazení rovněž nabízí přesné a pokročilé zobrazení barev. Komplementární nastavení vysokého kontrastu a škály odstínů šedé umožňují na displeji předvést jak jasné barvy, tak nejhlubší černou s poměrem kontrastu téměř nekonečno:1.

Vylepšení, které obrazovka Cinema Screen přináší, bude doplněno audio řešením od společnosti Harman Professional Solutions’ Cinema Group (nedávno dokončená akvizice) a audio laboratoře společnosti Samsung. Kinematografická obrazovka společnosti Samsung v současné době prochází certifikačním procesem v rámci specifikace DCI a právě dokončila testování na univerzitě Keio v Tokiu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení