Menu

Klíčové aktualizace od Adobe

13.05.2016 14:27 | Karel Kovar + Přidat komentář
Klíčové aktualizace od Adobe

Klíčové aktualizace od Adobe | foto: CHIP

Máte na svém počítači Adobe Flash, Acrobat, Reader a ColdFusion? Pak byste neměli váhat s aktualizacemi těchto produktů.

Před několika dny byla ve Flashi nalezena zranitelnost nultého dne, která může být zneužita ke spuštění nebezpečného malwaru a útočníci můžou zcela převzít kontrolu nad zařízením. Zranitelnost byla navíc aktivně využívána útočníky (www.securityweek.com/adobe-flash-zero-day-under-attack), takže Adobe muselo rychle zapracovat na nápravě. Stačily jim k tomu dva dny – dnes byla vydána záplata pro Windows, Mac i Linux, která kromě tétochyby opravuje i dalších 24 zranitelností. Při instalaci aktualizace nezapomeňte ve druhém kroku zrušit zatržítko uprostřed, jinak si do systému přidáte zbytečný software od Intelu.

  2016-06-adobeupdate2

Včera také byly vydány aktualizace na další tři produkty Adobe: Acrobat, Reader a ColdFusion. I zde rozhodně doporučujeme aktualizovat, protože většina opravených zranitelností umožnila útočníkům spustit libovolný kód nebo způsobit pád systému a poté nad ním získat kontrolu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení