Menu

Kompakt s 26násobným zoomem

26.02.2010 14:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Kompakt s 26násobným zoomem

Kompakt s 26násobným zoomem | foto: CHIP

Firma PENTAX oznámila zahájení výroby nového digitálního fotoaparátu PENTAX X90. 12,1megapixekový fotoaparát má objektiv se širokým rozsahem, delší životnost baterie a elektronický hledáček.

Uvnitř kompaktního, lehkého těla PENTAX X90 je optický 26x zoom, který pokrývá rozsah fokálních vzdáleností mezi 26mm v širokoúhlém nastavení až po 676 mm v poloze super telefoto (formát 35 mm). Fotograf také může zaznamenávat snímky z malé vzdálenosti již od 1 cm.
Pentan X90 má systém optické stabilizace PENTAX CCD-shift-SR (Shake Reduction) pro zajištění ostrých snímků i za náročných fotografických podmínek. Díky velké kapacitě lithium-iontové baterie má X90 přibližně o 50% větší životnost než měl předchozí model. To lze převést do záznamu cca. přibližně 255 snímků na jedno nabití baterie. X90 má také nově elektronický hledáček s 200 000 body, který se hodí při exponování subjektu proti ostrému protisvětlu nebo když uživatel potřebuje pevné držení fotoaparátu.
X90 zaznamenává videoklipy v HD kvalitě (1280 x 720 pixelů), s obnovovací frekvencí 30 snímků za sekundu. Další rysem je režim Movie SR (Shake Reduction) mode, který snižuje rušivé otřesy fotoaparátu během natáčení videoklipu. Je vybaven mikro koncovkou HDMI pro výstup audio/video signálu na TV.
K režimu Program AE, který automaticky zvolí optimální kombinaci clony a času závěrky pro daný subjekt nabízí též režimy priorita clony AE, priorita času AE a manuální nastavení. Další režim Auto Picture sám automaticky nastaví nejvhodnější expoziční režim pro daný subjekt nebo scenerii detekcí osvětlení subjektu a dalších podmínek. Nechybí ani funkce detekce obličeje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení