Menu

Kompaktní fotoaparát s rozšířenými funkcemi snímání z více stran

19.01.2018 07:17 | Milan Loucký + Přidat komentář
Kompaktní fotoaparát s rozšířenými funkcemi snímání z více stran

Kompaktní fotoaparát s rozšířenými funkcemi snímání z více stran | foto: CHIP

Sony představilo svůj všestranný model kompaktního fotoaparátu RX0 s novými, klasickými i bezdrátovými řešeními pro více fotoaparátů. Výsledkem je větší flexibilita, kreativita a využitelnost pro současné tvůrce. 

Model RX0, představený na veletrhu IFA 2017, přináší pokročilé funkce kvality obrazu proslulé řady fotoaparátů Sony RX v robustním, vodotěsném a velmi kompaktním těle s rozměry 59 x 40,5 x 29,8 mm a s hmotností jen 110 g. Ať už jej použijete samostatně, nebo v kombinaci s dalšími fotoaparáty RX0 pro snímání z různých směrů a úhlů, díky své miniaturní velikosti a všestrannému využití je tento nový fotoaparát výkonným nástrojem. Přístroj se vyznačuje plně symetrickou polohou objektivu a funkcí stranového převrácení obrazu (image flip). Získáte tak větší flexibilitu při montáži ve stísněných prostorách – a navíc – dále rozšíříte svůj tvůrčí potenciál.

Kompaktní fotoaparát RX0 nabízí dva typy řešení pro snímání více fotoaparáty a pro jejich ovládání: řešení s komunikací po drátě pro dokonale přesné ovládání a synchronizaci fotoaparátů a bezdrátové řešení pro větší pohodlí a flexibilitu.

Nové snímání z více stran a ovladač fotoaparátu pro RX0

Společnost Sony představila nový přídavný ovladač fotoaparátu (model CCB-WD1), který lze připojit k fotoaparátu RX0  a umožňuje ovládání pomocí internetového prohlížeče na počítači  prostřednictvím pevného připojení přes protokol IP. Díky převedení ovládacího signálu do formátu IP lze spolehlivě ovládat nastavení fotoaparátu z jakéhokoli umístění pomocí jednoho připojeného počítače. Pevné připojení ovladače fotoaparátu také umožňuje bezproblémové ovládání a synchronizaci více párů fotoaparátů RX0 a jejich ovladačů. Lze připojit až sto jednotek, tvůrci tak mohou vytvářet špičkové filmové efekty, včetně efektu „bullet-time“ či virtuální reality, a fotografovat klíčové momenty z jedinečných úhlů. 

Používáte-li více dvojic fotoaparátů RX0 a ovladačů fotoaparátu, můžete u všech připojených přístrojů současně spustit nastavení a pouštět a zastavovat záznam. K dispozici je navíc funkce synchronizace videa, která dovoluje nastavit časování snímků, a umožňuje tak snadnou synchronizaci mezi všemi připojenými fotoaparáty. Výsledkem je redukce časových prodlev mezi jednotlivými fotoaparáty a jednodušší spojování více snímků dohromady při vytváření speciálních efektů.

Soubory lze také přenášet přímo do připojeného počítače, zároveň je můžete libovolně pojmenovat či přejmenovat a zabránit tak jejich záměně při práci s více fotoaparáty.

Uživatel si navíc pomocí ovládacího panelu fotoaparátu může snadno upravit uživatelská nastavení a režimy fotografování pro všechny připojené fotoaparáty.

Vylepšené snímání z více stran

Aplikace PlayMemories Mobile od Sony ve své nejnovější verzi 6.2 rozšiřuje možnosti ovládání více fotoaparátů v kombinaci s modelem RX0iv. Nová verze mobilní aplikace umožní uživatelům propojit smartphone nebo tablet prostřednictvím přístupového bodu s až 50 fotoaparáty RX0 a všechny je ovládat současně. Kromě již existující možnosti měnit hlavní nastavení fotoaparátů je nově možné všechny přístroje současně zapínat a vypínat. Uživatelé také mohou přiřadit jednotlivé fotoaparáty ke zvláštním „skupinám“ a prostřednictvím nich je ovládat či jimi pořizovat snímky.

Nová aplikace PlayMemories Mobile verze 6.2 bude k dispozici ještě tento měsíc.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení