Menu

Konec předsudků – Mac OS je děravější než Windows!

26.02.2015 23:47 | Karel Kovar + Přidat komentář
Konec předsudků – Mac OS je děravější než Windows!

Konec předsudků – Mac OS je děravější než Windows! | foto: CHIP

Společnost GFI zveřejnila podrobnou analýzu nejzranitelnějších aplikací a operačních systémů za rok 2014. A výsledky jsou opravdu překvapivé!

 

Chtěli byste vědět, jaké programy jsou nejrizikovější, jaké operační systémy jsou nejvíce děravé, nebo jaké trendy se v oblasti zranitelností v loňském roce objevily? To vše a mnohem více vím prozradí zpráva společnosti GFI (viz http://jdem.cz/brr4w3) vycházející z údajů americké National Vulnerability Databáze (http://nvd.nist.gov/).

Mezi nejzajímavější informace patří rapidní nárůst počtu zranitelností – ve srovnání s loňským rokem vzrostl počet detekovaných (!) zranitelností přibližně o polovinu.

04-gfi-pocetzran-nahled

Naopak rozložení zranitelností je podobné loňskému roku – převládají středně nebezpečné zranitelnosti, ale zároveň ty nejnebezpečnější tvoří přibližně čtvrtinu ze všech hrozeb. 04-gfi-pocetzran2-nahled

Pravděpodobně největším překvapením je žebříček nejzranitelnějších operačních systémů. Navzdory předsudkům nejsou Windows nejen na prvním místě, ale dokonce se nedostaly ani do první trojky! Na prvních místech jednoznačně dominují operační systémy od společnosti Apple, a to jak v celkovém počtu zranitelností, tak i z hlediska nejvíce nebezpečných hrozeb.

  04-gfi-pocetzran3-nahled

Kompletní zprávu najdete na adrese www.gfi.com/…ons-in-2014/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  "Android

  6 total vulnerabilities 4 high severity 1 medium severity 1 low severity"

  ale samo spadá pod Linux Kernel, jenže Android má ještě další zabezpečení, takže ty díry Linxu nemusí být vůbec relevantní

  Reagovat na komentář

  Apple = katastrofa

  Apple je už minimálně 10 let v bezpečnosti asi nejnebezpečnější firmou na světě pro každého uživatele, to neví jen zaslepenci

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení