Menu

Konec se selfie a zkrášlujícími filtry: nová aplikace dovolí pouze fotky od přátel

03.06.2021 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Konec se selfie a zkrášlujícími filtry: nová aplikace dovolí pouze fotky od přátel

Konec se selfie a zkrášlujícími filtry: nová aplikace dovolí pouze fotky od přátel | foto: Igor Link/Pixabay

Do první trojky žebříčku oblíbenosti aplikací v App Store se právě dostala nová foto aplikace. Na rozdíl od jiných sociálních sítí, jako například Instagramu nebo Facebooku, má novinka zajímavý přístup: v aplikaci »Poparazzi« nejsou podporována selfie.

Autoportréty jsou známé už od počátků fotografie. Přesto některým lidem vadí, když si ostatní uživatelé neustále pořizují selfie a prezentují je všude na sociálních sítích.

Nová aplikace z kategorie sociálních médií s názvem Poparazzi je určena právě těmto uživatelům: v jejím prostředí se selfie nedoporučují. Místo toho váš profil vyplňují pouze vaši přátelé, a naopak vy plníte profily svých přátel. Aplikace je v současné době k dispozici pouze pro iPhone, nicméně na verzi pro Android se už pracuje.

poparrazi-logo

Poparazzi iPhone/iPad 1.0.5

CHIP hodnotí Dobrý

V prostředí oblíbené aplikace Poparazzi pro iOS se stanete paparazzi svých přátel, protože selfie jsou na této platformě tabu.

Ke stažení na App Store

 

Poparazzi: sdílení fotek od přátel

poparrazi

Prožíváte digitální nudu? Nová sociální síť Poparazzi přináší oživení. Zakazuje selfie. | Zdroj: Poparazzi

Po instalaci aplikace nejprve udělíte požadovaná oprávnění a přidáte svůj věk a telefonní číslo. Poté obdržíte potvrzovací kód, který zadáte do aplikace pro ověření. Po zadání uživatelského jména a nahrání profilového obrázku je aplikace Poparazzi připravena ke spuštění.

Nyní je čas do aplikace pozvat své přátele, protože jen tak můžete nakonec svůj profil zaplnit. To je pravděpodobně i důvodem úspěchu aplikace. Od nynějška vás může vyfotit kdokoli, ale pouze pokud se oba lidé navzájem sledují. Fotografie se pak automaticky zveřejní na vašem profilu. Veškeré ostatní postování musí být předem schváleno.

Pozor ale na jednu věc: aplikace bude sledovat každého, koho máte ve svém telefonním seznamu, a také používá aplikaci Poparazzi. A kdo by si nepřál, aby jeho vlastní paparrazi některé nelichotivé snímky přeci jen raději nezveřejnil?

Poparrazzi: jak aplikace vlastě funguje?

Není to ale tak zlé: neoblíbené fotografie můžete ze svého profilu jednoduše odstranit. Přesto je lepší používat Poparazzi pouze s přáteli, kterým důvěřujete. V opačném případě se vaše fotografie automaticky dostanou na internet a budou viditelné, dokud je ručně neodstraníte. Vybrané uživatele lze také zablokovat, aby už fotografie nemohli pořizovat a zveřejňovat.

V pokynech k užívání aplikace je také uvedeno, že nejsou povoleny nahé fotografie, obrázkový spam ani vydávání se za jiné osoby. Do jaké míry to ale provozovatel dodržuje a kontroluje je ale těžké říci.

Pozitivní je, že zde nejsou žádné zkrášlující filtry ani jiné vychytávky pro zlepšování obrazu. Vývojáři chtějí podpořit autentické fotografie a nastavit tak protipól Instagramu, kde je velký tlak na dokonalost.

Tip: opakovaným klepnutím na tlačítko spouště můžete pořídit »stop-motion« záběry, které se automaticky spojí do obrázku GIF.

Osvěžující nápad

Pokud nepatříte zrovna k příznivcům sebeprezentace na sociálních sítích, Poparazzi pro vás může být zajímavou alternativou. Představa méně pózovaných snímků a více přirozených momentek je docela lákavá. Nicméně i v případě této aplikace pravděpodobně bude jen otázkou času, kdy ji influenceři chytře využijí k úspěšnému zpeněžení svého obsahu. To, že aplikace automaticky sleduje všechny kontakty z telefonního seznamu, které také používají Poparazzi, je vzhledem k ochraně osobních údajů minimálně diskutabilní.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení